• facebook
 • rss
 • Papież jest jak rodzina

  xrt

  dodane 14.05.2015 12:18

  Przyjechała przede wszystkim Kotlina Kłodzka, ale byli też reprezentanci dalszych miejscowości regionu.

  U bp. Adama Bałabucha chłopcy z DPS-u w Świebodzicach mogli sobie pozwolić na całkiem sporo   U bp. Adama Bałabucha chłopcy z DPS-u w Świebodzicach mogli sobie pozwolić na całkiem sporo ks. Roman Tomaszczuk /Foto Gość – To drugie nasze spotkanie u Królowej Rodzin – mówi s. Bożena Oporska CST. – Jak zwykle sens takiej inicjatywy to budowanie się wzajemną obecnością, radość dzielenia wiary, wymiana doświadczeń i szczera zabawa, szczególnie, gdy dopisuje pogoda – podkreślała 13 maja.

  Pielgrzymce przewodniczył bp Adam Bałabuch i jak zwykle, nie tylko modlił się z uczestnikami, ale był z nimi podczas zabawy, dekoracji zwycięzców konkursu plastycznego czy na widowni podczas popisów teatralnych. Pasterska obecność była przez niepełnosprawnych skwapliwie wykorzystywana: przytulić się do biskupa, sprawdzić jego biret, obejrzeć wielki krzyż na łańcuchu, opowiedzieć o swoich sukcesach i uścisnąć mu dłoń – to nieocenione klimaty tej pielgrzymki. – Nasi chłopcy intuicyjnie wyczuwają, że ksiądz biskup to chodząca dobroć – uśmiechały się siostry de Notre Dame ze Świebodzic komentując popularność jaką cieszył się biskup wśród wychowanków prowadzonego przez nie Domu Pomocy Społecznej.

  Ponieważ 13 maja jest związany z Maryją (biskup sporo o tym mówił w homilii) i św. Janem Pawłem II pielgrzymi mieli okazję zdobywać sprawności pasterskie. Praca w grupach tematycznych związanych z nauczaniem, podróżami i życiorysem papieża dawała prawo do dumnego obnoszenia się ze specjalnymi znaczkami.

  Był też konkurs pt. "Jan Paweł II – dobry przyjaciel" w którym swoje nagrody przyznawało nie tylko specjalne jury, ale także kustosz sanktuarium, o. Albert Krzywański OFM, bp Adam czy Burmistrz Radkowa, Jan Bednarczyk. Prace plastyczne podzielone zostały na te "przestrzenne" i te "płaskie" i w takich kategoriach był rozstrzygany konkurs i przyznawane wyróżnienia. 

  – Spotkań integracyjnych, zawodów, targów mamy wiele – podsumowuje Paweł Bartczak, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Starym Wielisławiu. – Brakowało nam spotkania o charakterze duchowym i to z pewnością jest główny atut inicjatywy sióstr. Chwała im za to, bo przecież cywilizacyjnie Kościół jest już chyba ostatnią instytucją, która w sposób jednoznaczny i bezkompromisowy broni sensu i wartości życia osób niepełnosprawnych, więc tylko tutaj mogą znaleźć pełne zrozumienie i czuć się bezpiecznie – zaznacza a po chwili dodaje. – Spotykamy się 13 maja, to ważna papieska data co jest dla wielu z naszych uczestników, podopiecznych czy wychowanków bardzo ważne, gdyż mają oni szczególne nabożeństwo do Jana Pawła II. Wielu traktuje go jak członka swojej rodziny, to bardzo mocne, gdy patrzy się na tę zażyłość.

  Spotkaniu w Wambierzycach patronują: bp Ignacy Dec, Biskup Świdnicki, o. Albert Krzywański OFM, kustosz sanktuarium, Maciej Awiżeń, Starosta Kłodzki oraz Jan Bednarczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Radków. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół