• facebook
 • rss
 • Jubilat doceniony przez wiernych

  DD / mj

  dodane 02.06.2015 13:38

  Już 25 lat służy Bogu i ludziom ks. Piotr Repelowski z parafii Ujazd Górny. Chociaż ksiądz proboszcz chciał to święto obchodzić w cichości, bez większego rozgłosu i skromnie, wdzięczność i szacunek dla kapłana podyktowały jednak wiernym, aby w tym dniu być razem z nim i uczcić rocznicę z radością i weselem.

  Jubileusz 25-lecia kapłaństwa proboszcza ks. Piotra Repelowskiego z parafii Ujazd Górny zorganizowano 24 maja w kościele filialnym pw. Dobrego Pasterza w Budziszowie Wielkim. Dzień ten przypadł we wzniosłym dniu Zesłania Ducha Świętego, w którym uroczyście obchodzona jest pamiątka narodzin Kościoła.

  Obchody jubileuszu zostały zainicjowane przez państwa Elżbietę i Stanisława Gonciarz (radnego Gminy). Rozpoczęto od dziękczynnej Mszy św., którą jubilat sprawował z asystą koncelebrantów: ks. prałata Kazimierza Marchaja z Kudowy Zdroju, ks. dr Marka Wasztyla z Głuszycy, ks. dr Roberta Begierskiego z Bielawy, ks. kanonika Mariana Kujawskiego z Wałbrzycha. Na uroczystość przybyli rodzice i rodzina proboszcza, Wójt Gminy Wądroże Wielkie - Elżbieta Jedlecka, skarbnik gminy - Bogumiła Kunicka,  przewodniczący Rady Gminy - Dariusz Żołnierczyk, kierownik Szkoły Filialnej w Budziszowie Wielkim - Elżbieta Gajek, właściciel Firmy Budowlanej Tadeusz Majcher – wykonawca prac remontowych w Kościele w Budziszowie Wielkim.

  W uroczystości aktywnie uczestniczyli wierni z kościoła. Cały przebieg muzycznie uświetniała schola (zespół młodzieżowy przy kościele) z Budziszowa Wielkiego z akompaniamentem Weroniki Hołowiak. Proboszczowi wiernie asystowała Ochotnicza Straż Pożarna ze sztandarem oraz panie w ludowych strojach, ze Stowarzyszenia nad „Cichą wodą”.

  Podczas Mszy św. okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Rober Begierski. Mówił o kapłaństwie i świętości liturgii. Przypomniał drogę do kapłaństwa i czas trwania w niej księdza jubilata, nawiązał też do swych osobistych wspomnień o księdzu proboszczu.

  Miłą niespodziankę sprawili ks. Repelowskiemu pamiętający o nim mieszkańcy Budziszowa Wielkiego, Budziszowa Małego i Bielan, włodarze gminy oraz przedstawiciele samorządu wioskowego. Po zakończonej liturgii ofiarowano księdzu kwiaty i upominki, składano życzenia zdrowia, satysfakcji, wdzięczności a przede wszystkim obfitości Łask Bożych. Miłym zaskoczeniem i rozbawieniem były dziewczynki przebrane za smerfetki, które zaśpiewały piosenkę o proboszczu i święcie w parafii, za co otrzymały gromkie brawa.

  W dowód podziękowania i uznania Jubilat otrzymał błogosławieństwo od papieża Franciszka. Mieszkańcy oraz Wójt Gminy Elżbieta Jedlecka podkreślali, że jako gospodarz parafii ks. Piotr Repelowski w czasie swojej posługi uczynił dla miejscowej świątyni wiele dobrego. Zadbał o jej wygląd, zarówno wewnątrz jak i wokół niej.

  Ksiądz proboszcz w swoich słowach dziękował przede wszystkim Bogu za dar powołania, rodzicom za pomoc i nieustanne wsparcie, a także rodzinie i przyjaciołom. Podziękował wszystkim, którzy przybyli na uroczystość, za doznane od parafian dobro i wszystkie ciepłe słowa, które usłyszał. Dziękował za zorganizowanie jubileuszu w kościele i świetlicy – przy okazji wskazał na krąg życzliwych osób, które z ogromną ofiarnością i oddaniem przygotowywały obie części jubileuszowej uroczystości.

  Nie byłoby tego święta, gdyby nie zaangażowanie mnóstwa parafian. Na koniec Pan sołtys i radny Jan Kumor i pani Danuta Danilewicz złożyli życzenia w imieniu wszystkich parafian Budziszowa Wielkiego i Budziszowa Małego. Podziękowali wszystkim osobom zaangażowanym za sprawny przebieg  uroczystości jak również  za każdą okazaną pomoc rzeczową i finansową od parafian i sponsorów. Organizacją i przygotowaniem jubileuszu zajęli się : Elżbieta Gonciarz, Danuta Danilewicz, Marzena Trzyna, Sabina Banach, Anna Czyrko, Jan Kumor i Stanisław Gonciarz. Szczególne podziękowania należą się również katechetkom Halinie Maściuch i Renacie Panek, pani sołtys Budziszowa Małego Elżbiecie Wojsa, Andrzejowi Czarko, Przemysławowi Pustelnik, Marcie Bieleckiej, Lucynie Frączek, Barbarze Małas, Bożenie Hanusiak, Grażynie Kumor, Halinie Pająk, Wandzie Banach, Alfredzie Pustelnik, Bożenie Bieleckiej, Mirosławowi Hołowiak, Stanisławie Łyko, Waldemarowi Stęcel, Jadwidze Jakielaszek, Pawłowi Pawlus i wielu osobom, które w większy lub mniejszy sposób przyczynili się do tego święta - ofiarodawcom, darczyńcom i osobom sponsorującym.

  Uwieńczeniem święta było zaproszenie gości na poczęstunek. Prawie 100-osobowa grupa gości i mieszkańców spotkała się w świetlicy. Była to okazja by powspominać, prezentując wydarzenia i uroczystości z projektora. Było również karaoke i konkursy. Wszyscy na czele z proboszczem byli bardzo wzruszeni. Było to również swoiste podsumowanie 10 lat w tej parafii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół