• facebook
 • rss
 • W cieniu krzyża

  xrt

  dodane 30.07.2015 20:14

  Wykopują dół pod kościelne fundamenty - na Konradowie.

  Pięć lat po pierwszych ustaleniach dotyczących lokalizacji nowego kościoła na wałbrzyskim Konradowie, rozpoczęto wykop pod jego fundamenty. – Proboszcza nie było podczas nabrania pierwszej łyżki koparką, bardzo żałował, ale ma dla niego niespodziankę – zrobiłem zdjęcie komórką – cieszy się Jan Szmytkowski, majster budowy kościoła i domu parafialnego.

  Budowa mogła się rozpocząć pomimo wielu trudności jakie napotykamy. 14 lipca otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, od Wojewody Dolnośląskiego – mówi ks. Marek Zołoteńki, pierwszy proboszcz parafii utworzonej  w roku 2010.

  Wokół budowy kościoła parafianie inicjują wiele przedsięwzięć ewangelizacyjnych i symbolicznych, np. droga przy której powstanie kościół otrzymała imię bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, dwa lata temu modlił się tutaj z ponad dwoma tysiącami ludzi ks. John Bashobora a goście i turyści są zachęcani, by po Mszy św. w kaplicy MB Częstochowskiej, wyruszyć w pielgrzymkę na szczyt Chełmca. – Tam od 15 lat stoi najwyższy w Polsce i w Europie krzyż, więc pielgrzymka do tego znaku wiary jest czymś bardzo wymownym i duchowo cennym – wyjaśnia proboszcz.

  Parafia została wydzielona z terytorium parafii pw. św. Jerzego w Wałbrzychu. Od 1977 r. na Konradowie istnieje kaplica mszalna, która służy wiernym po dziś dzień. Nowa świątynia i dom parafialny zostały zaprojektowane przez architekta, Leszka Idzika. Prace budowlane powierzono firmie remontowo-budowlanej „Gładysz”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół