• facebook
 • rss
 • Budując nowe tysiąclecie

  mj

  dodane 12.10.2015 20:47

  ​11 października świętowano XV Dzień Papieski. Z tej okazji w świdnickiej katedrze bp Ignacy Dec odprawił specjalną Mszę św. po której w auli kurii biskupiej odbyło się spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z diecezji świdnickiej oraz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  XV Dzień Papieski świętowano pod hasłem "Jana Paweł II – patron rodziny". Tradycyjnie w tym dniu w diecezji świdnickiej obchodzony był również Dzień Edukacji Narodowej.

  Rozpoczęto od Eucharystii w świdnickiej katedrze. W homilii bp Ignacy Dec nawiązując do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego wskazał, że rodzina to niezwykle istotne i palące zagadnienie, zarówno w ewangelizacji świata, jak i w duszpasterstwie Kościoła. - Szczęście każdej rodziny jest szczęściem narodu. Mocna kondycja rodziny, jest kondycją narodu – podkreślał hierarcha.

  – Wołanie o silną rodzinę, w której realizuje się najpełniej miłość mężczyzny i kobiety oraz przychodzące na świat szczęśliwe dzieci rozlega się coraz mocniej – mówił bp Dec. - Wiele środowisk podziela pogląd św. Jana Pawła II o rodzinie, jako niezastępowalnym do końca i optymalnym środowisku dla człowieka, który może dojrzewać w klimacie miłości ofiarowanej mu bezinteresownie przez kochających rodziców, a więc ojca i matkę.

  Po Mszy świętej, w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej zgromadzili się stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przedstawiciele władz oświatowych, dyrektorzy szkół oraz reprezentanci Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z terenu diecezji. Słowo powitania skierował do wszystkich ks. dr Marek Korgul, Wikariusz Biskupi ds. Katechezy i koordynator diecezjalny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  Słowo życzeń z racji Dnia Edukacji Narodowej do wszystkich pedagogów i pracowników oświaty skierował również bp Ignacy Dec. Spotkanie uświetnił program słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kudowie Zdroju.

  Podczas Dnia Papieskiego odbywa się także tradycyjna już zbiórka na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. W diecezji świdnickiej ze stypendiów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia korzysta prawie 60 uczniów i studentów.

  Zbiórka publiczna będzie prowadzona do 22 października. Program stypendialny można wspierać w dowolnym momencie, wpłacając pieniądze na konto Fundacji lub wysyłając SMS o treści "Pomoc" pod nr 74 265 (koszt to 4,92 + VAT)

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół