• facebook
 • rss
 • Rozkochani na całego. Dzierżoniów

  xrt

  dodane 17.11.2015 15:53

  Fatimskie klimaty nie są im obce, a jednak w peregrynacji widzą wielką wartość.

  Zrobili, co mogli, żeby "w codziennym zabieganiu, trudnościach życia, pośpiechu usłyszeć słowa Matki, która prosi każdego: Przyjdź do Mnie, zawierz się mojemu Niepokalanemu Sercu; nie trać odwagi, nigdy Cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie Twoją ucieczką i drogą, która Cię zaprowadzi do Boga" – to cytat ze specjalnego wydania gazety parafialnej "Wierzymy w Jerzym". Gazeta, która jest tym razem zbiorem tekstów i modlitw związanych z objawieniem MB Fatimskiej, to tylko jeden z kilku elementów podkreślających wyjątkowość dni nawiedzenia w parafii. Poza tym m.in. wydane zostały okolicznościowe obrazki, a nawet specjalne chusteczki, którymi wierni pozdrowią Maryję w dniu zakończenia rekolekcji. 

  Temu, co dzieje się w parafii pw. św. Jerzego, przyglądają się uważnie księża z innych parafii dekanatu dzierżoniowskiego, gdzie peregrynacja dopiero się zaczyna. Ich liczna reprezentacja na apelach maryjnych cieszy nie tylko wiernych, ale i bp. Ignacego, który odwiedza wieczorową porą wspólnotę. – Cenię sobie kapłańską solidarność w takich momentach, to buduje braterstwo, ale też pięknie świadczy o naszej jedności – zaznacza hierarcha. 

  Dla wiernych spotkanie z Maryją w znaku figury fatimskiej jest czymś naturalnym, ponieważ od lat odprawiają nabożeństwo fatimskie. Niemniej cenią sobie uroczysty charakter peregrynacji i licznie korzystają z programu zaproponowanego przez prowadzącego, o. Jana Grzywnę OFM. – Dla nas wszystkich jest to czas radosnej mobilizacji rozumu i woli, uświadomienia sobie, że wszelkie zmiany zaczynają się od serca. A ono zmienia się przez modlitwę i trwanie z Bogiem poprzez adorację, Różaniec, post i czyny miłosierdzia – podkreśla proboszcz, ks. Józef Piotr Błauciak. 

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 15–18 listopada; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Jan Grzywna OFMConv; w księdze intencji przybyło 180 wpisów a w księdze Apostolatu Rodzin Fatimskich 4 zgłoszenia; proboszcz: ks. Józef Piotr Błauciak, którego wspierają jako wikariusze: ks. Wojciech Szymański i ks. Grzegorz Kucharski. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół