• facebook
 • rss
 • Specjalista od "naszego Niemca"

  xrt

  dodane 25.11.2015 11:26

  W diecezji ks. Marek Jodko dołączył do grona proboszczów z doktoratem.

  Tytuł: „Świadectwo Kościoła wobec narodowego socjalizmu w Trzeciej Rzeszy: przykład błogosławionego księdza Gerharda Hirschfeldera”, promotor: bp prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski, recenzenci: ks. prof. dr hab. Jan Machniak i bp prof. dr hab. Henryk Wejman; autor: ks. lic. Marek Jodko - to na początek, a potem na 330 stronach udowodnienie prawdy o tym, jak Kościół katolicki sprzeciwiał się ideologii głoszonej przez Hitlera.

  23 listopada proboszcz z Rudnicy, ks. Marek Jodko, obronił na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu pracę doktorską.

  O swojej fascynacji postacią męczennika z Kotliny Kłodzkiej tak mówił Gościowi we wrześniu.

  - To było pięć lat temu, gdy temat beatyfikacji kudowskiego wikariusza wypłynął u nas na wierzch. Co rusz ktoś wypowiadał to nazwisko, a ja zdałem sobie sprawę, że nic o tym człowieku nie wiem, a przecież urodził się w mieście, w którym od czterech lat żyję i pracuję duszpastersko. To był pierwszy impuls, żeby mu się przyjrzeć. Miałem wyrzut sumienia z powodu swej ignorancji.

  W komisji egzaminacyjnej znaleźli się (oprócz wspominanych już naukowców): ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec (rektor PWT), ks. prof. dr hab. Michał Piela SDS, ks. prof. Kazimierz Lubowicki OMI, ks. prof. dr hab. Józef Pater. 

  Uroczysta promocja doktorska ks. Marka Jodko, odbędzie we Wrocławiu w auli PWT podczas akademii ku czci św. Tomasza z Akwinu, 28 stycznia 2016 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół