• facebook
 • rss
 • Czekasz na prezent? Zrób go!

  Mirosław Jarosz

  dodane 06.12.2015 01:13

  Od kilku lat w wałbrzyskiej parafii św. Jerzego i MB Różańcowej w dzień św. Mikołaja organizowana jest największa akcja mikołajowa na terenie diecezji świdnickiej.

  W tym roku w wypełnionym po brzegi wałbrzyskim kościele rozdano 700 paczek ze słodyczami.

  Organizatorzy podkreślają edukacyjny charakter całego wydarzenia. Chodzi o osobę i intencje św. Mikołaja.

  Nie jest nim wyrośnięty krasnal w czerwonym kubraku, ani bajkowa postać spełniająca wszystkie życzenia i zachcianki. To konkretny człowiek, który przed wiekami bezinteresownie pomagał ludziom. Takie postępowanie doprowadziło go do świętości.

  Wałbrzyskie spotkanie mikołajowie zaczęło się tradycyjnie od przybliżenia dzieciom życiorysu św. Mikołaja.

  Historię biskupa Miry opowiedział zebranym ks. Maciej Sroczyński.

  W trakcie wystąpienia do kościoła próbował wejść fałszywy Mikołaj w czerwonym kubraku. Dzieci szybko jednak to zauważyły i przebierańca wyprowadzono. Po chwili w asyście młodzieży z klas strażackiej i policyjnej wszedł św. Mikołaj w biskupim stroju. Zasiadł na przygotowanym dla niego honorowym miejscu i zaczął rozdawać dzieciom prezenty.

  – Akcję mikołajową dzięki życzliwości i pracy bardzo wielu osób organizujemy w dzielnicy Biały Kamień od prawie 30 lat – wspomina Ryszard Nowak, społecznik i samorządowiec, główny koordynator przedsięwzięcia. – Na początku nie przywiązywałem wiele uwagi do postaci św. Mikołaja. Sam przebierałem się za skrzata z białą broda. Jednak z biegiem czasu zrozumiałem, że w wydarzeniu tym chodzi o dużo więcej niż tylko prezenty. To nauka postawy dawania i myślenia o innych. Ją też chcemy przekazać dzieciom, przybliżając im postać prawdziwego św. Mikołaja. Przed laty udawało nam się przygotować kilkanaście, kilkadziesiąt paczek. Odkąd działamy razem z Kościołem Pan Bóg zaczął nam szczególnie błogosławić. Od kilku lat obdarowanych dzieci jest kilkaset.

  Poniżej, dzięki uprzejmości pana Jarosława Borowika, relacja wideo z całego wydarzenia

  Mikołaj 2015 Wałbrzych RWS Bialy Kamien Konradow
  Jarek ATB Media

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół