• facebook
 • rss
 • Święta od górników pomogła

  xrt

  dodane 07.12.2015 09:24

  Nowa elewacja kościoła cieszy już mieszkańców Wolbromka należącego do parafii pw. św. Jadwigi w Bolkowie.

  Święto patronackie wspólnoty kościoła filialnego w Wolbromku miało w tym roku szczególnych charakter, za sprawą Krzysztofa Kułacza, dyrektora biura Fundacji KGHM Polska Miedź S.A.

  - Gdyby nie pomoc fundacji, nie udałoby się nam w tym roku przeprowadzić remontu elewacji kościoła - mówi ks. Wiesław Pisarski, bolkowski proboszcz i dziekan. - Pan Krzysztof okazał się wrażliwym i uczynnym człowiekiem wiary. Zauważył potrzebę i zaoferował pomoc. To dzisiaj rzadkość - podkreśla duchowny.

  Nie dziwi zatem, że za zasługi dla małej wspólnoty w Wolbromku, bp Ignacy Dec, który przewodniczył 6 grudnia odpustowi ku czci św. Barbary, uhonorował dyrektora pierścieniem św. Stanisława.

  - Cenię sobie bardzo to odznaczenie. Nasza fundacja doskonale rozumie wartość wiary i rolę jaką odgrywa Kościół w życiu naszego narodu i chętnie wspiera m.in. inicjatywy ratujące obiekty sakralne. W przypadku Wolbromka ważne było to, że mieszkańcy już wcześniej wykazali się determinacją w ratowaniu swego kościoła, choćby przez remont dachu - podkreślił.

  - Podejrzewam, że to patronka kościoła natchnęła pana Krzysztofa, by zaangażował się w pomoc naszej wspólnocie - uśmiechał się proboszcz.  

  Na tej samej uroczystości jubileusz 70-lecia małżeństwa obchodzili Jan i Genowefa Kiełbowie. - Dziękujemy Państwu za to świadectwo, które w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia - mówił biskup, wręczając im list gratulacyjny.

  – Jesteście ludźmi, którzy dbają o swoją wiarę – zwrócił się biskup w trakcie kazania do wszystkich obecnych. - Niech nasza wiara staje się mocna, tak, by dawać Jezusowi prawdziwe świadectwo, nawet świadectwo krwi - zaznaczył, a potem ilustrował swój apel przykładami bohaterów wiary: św. Barbary, św. Maksymiliana Kolbego oraz najnowszych polskich błogosławionych męczenników: o. Zbigniewa i o. Michała.

  Ciekawi różnicy między kościołem przed renowacją a po niej mogą zerknąć do Wikipedii, gdzie jest umieszczona fotografia świątyni sprzed remontu

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół