• facebook
 • rss
 • Grobowe jasełka? Też możliwe

  xrt

  dodane 14.01.2016 10:24

  Warto odwiedzić świdnicki teatr, żeby mocniej przeżyć tajemnicę narodzenia Pana.

  Podczas popołudniowych prezentacji, w ramach XXIV Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych na scenie teatralnej ŚOK wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Świdnicy z nietuzinkowym autorskim przedstawieniem pt. "Żłób kamienny i grób ciemny".

  - Scenariusz powstał pod wpływem ikon, które w dość tajemniczy sposób przedstawiają rodzącego się Jezusa nie ma miękkim sianku w żłóbku, lecz w... trumnie, w ciemnej grocie. Czy to pomyłka malarza? Czy raczej wskazanie, byśmy głębiej zamyślili się nad tym, co z miłości uczynił dla nas Bóg. Świat wokół o tej miłości nas przekonuje- warto więc otworzyć oczy - komentuje Małgorzata Kowalska, opiekun grupy terapii przez sztukę.

  Na scenie zaprezentowali się też podopieczni świetlicy środowiskowej "Muchomorki" w Mieroszowie oraz ich dorośli przyjaciele. To grupa międzypokoleniowa złożona z dzieci od 4. roku życia oraz dorosłych mających nawet lat 70. Ich jasełka nosiły tytuł "Trza się nawracać".

  - Tegoroczne jasełka różnią się od przedstawień, które w ubiegłych latach wykonywaliśmy. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy seniorów z naszej gminy, którzy chętnie nawiązali z placówka współpracę. Wszyscy uczestnicy bardzo się ze sobą zżyli - wyjaśniają Justyna  Nowak, Agnieszka Aftyka, Krystyna Cybulska, animujące grupę. 

  Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy to niezwykle radośni kolędnicy przedstawiający jasełka pt. "Polska ukochana wita swego Pana".

  - Program przedstawienia nawiązuje do tradycji Bożego Narodzenia a zarazem do 1050 rocznicy nadania Chrztu Polsce. Udział biorą uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej - wyjaśnia Jolanta Tekiela, która przygotowała grupę we współpracy z Beatą Zegarłowską.

  Zaskoczeniem było pojawienie się na scenie dyrekcji oraz grona pedagogicznego Przedszkola i Żłobka "Bajkowy Domek" w Świdnicy.

  Pedagodzy co roku przygotowują przedstawienie z myślą o rodzinach wychowanków placówki. Tym razem zdecydowali się zaprezentować swoje "Jasełka w hipermarkecie".

  - Przedstawienie przestrzega przed zabieganiem jakie na co dzień  towarzyszy ludziom podczas przygotowań do świąt. Akcja rozgrywa się w piekle, później w hipermarkecie. Na zakończenie zaplanowałyśmy czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa - mówi Monika Baranowska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół