• facebook
 • rss
 • Dla nas i dla całego świata

  xrt

  dodane 08.04.2016 16:24

  Ostatnim punktem programu pielgrzymki do Łagiewnik była Godzina Miłosierdzia.

  Po modlitwie w Sanktuarium św. Jana Pawła II wierni uczestniczący 8 kwietnia w diecezjalnej pielgrzymce do Łagiewnik modlili się w Godzinie Miłosierdzia w bazylice poświęconej przez papieża w 2002 roku. 

  - Bardzo mi zależało na tym, by pokazać miejsce moim córeczkom - mówi Robert Sociński z Kudowy-Zdroju. - Szczególnie starsza ostatnio otworzyła się na tajemnicę Bożego Miłosierdzia, co mnie jako ojca bardzo cieszy i fascynuje - zapewnia. 

  - Jestem tu po raz kolejny, bo to miejsce wyjątkowe - mówi Katarzyna Kowalewska z Wałbrzycha. - Przeszłam przez Bramę Miłosierdzia i wiem, że ten akt wiary daje mi szczególny dar odpustu, który ofiarowałam za moich zmarłych - mówi i dodaje po chwili, że szczególną intencją pielgrzymki było błaganie o nawrócenie grzeszników z jej rodziny. - Tutaj ta modlitwa ma dla mnie szczególne znaczenie - zaznacza.

  W bazylice miłosierdzia w modlitwie wziął udział tylko bp Adam Bałabuch, gdyż bp Ignacy Dec wyjechał w podróż do Lwowa, gdzie weźmie udział w pielgrzymce diecezjalnej samorządowców. - Przekazuję wszystkim gorące pozdrowienia od kard. Dziwisza, który telefonował do bp. Ignacego i zapewniał o duchowej łączności z nami - wspomniał bp Adam przed udzieleniem błogosławieństwa kończącego pielgrzymkę. 

  Nawiedzenie Łagiewnik było w tym roku połączone z coroczną pielgrzymką duchowieństwa - zgodnie ze zwyczajem, że prezbiterium diecezjalne raz w roku na wiosnę zbiera się w jednym z sanktuariów Dolnego Śląska, lub jak było teraz - w Krakowie. 

  Przeczytaj także: Ewangelia miłosierdzia, Eucharystii i życia.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół