• facebook
 • rss
 • Konkursowo o Janie Pawle II

  mj/skf

  dodane 14.04.2016 23:05

  W Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się 13 kwietnia IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.

  W tym roku konkurs poszerzył swój zasięg  i odbywał się już jako I Regionalny Konkurs.

  Wzięło w nim udział 43 uczniów z 14 szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bardzie, Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Stolcu, Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Przedborowej, Szkoły Podstawowej  nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, Szkoły Podstawowej nr 4 Ziębicach, Szkoły Podstawowej w Tuszynie, Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie, Szkoły Podstawowej nr 2 Ziębicach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich, Samorządowego Zespołu Szkół w Złotym Stoku, Szkoły Podstawowej  nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim i Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim.

  Patronat nad konkursem objął bp Ignacy Dec, oraz Marcin Czerniec, Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki. Pytania do konkursu ułożył ks. Damian Fleszar, doktorant KUL-u.

  Pierwsze miejsce zdobył Karol Trzebiński ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Przedborowej, którego przygotowała Renata Kojder-Szkaradek, drugie Aleksandra Janik ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Kamieńca Ząbkowickiego, przygotowana przez  s. Katarzynę Fabicką, natomiast trzecie – Serweryn Waliczek ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Przedborowej, którego przygotowała także Renata Kojder-Szkaradek

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięscy dodatkowo statuetki i atrakcyjne albumy o św. Janie Pawle II. Po skończonej części konkursowej dzieci oraz ich opiekunowie, a także zaproszeni goście obejrzeli krótki montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II – Papieżu Rodziny, który zaprezentowali uczniowie kl. 5, pod kierunkiem Dagmary Szymczak i s. Katarzyny Fabickiej.

     

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół