• facebook
 • rss
 • Wykroili, uszyli, rozdali, powiesili

  xrt

  dodane 01.05.2016 06:16

  W dwudziestu dziewięciu sołectwach Gminy Świdnica tegoroczne Święto Flagi Rzeczypospolitej ma niecodzienną oprawę.

  Dzięki inicjatywie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji mieszkańcy Gminy Wiejskiej Świdnica przygotowali kilkaset nowych flag, które następnie zostały rozdane we wsiach.

  Nowe „biało-czerwone” powstały przede wszystkim w świetlicach wiejskich, ale w akcję zaangażowali się m.in. strażacy – tak jak to było w Lutomi Dolnej.

  Każda flaga posiada ulotkę informacyjną, w której znajdują się daty najważniejszych świąt państwowych oraz przypomnienie zasad prawidłowego eksponowania flag.

   Jako pierwsi prace wykonali ochotnicy z Bystrzycy Górnej, Słotwiny, Bystrzycy Dolnej oraz Klubu Starszaka z Grodziszcza. – Cieszymy się, że do działania społecznego zainicjowanego i koordynowanego przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji z każdym dniem dołączali nowi zainteresowani – mówi Janusz Waligóra z Urzędu Gminy.

  – Na realizację zadania zostało zakupionych 644 mb tkaniny. Powstało 1000 flag, które powiewać będą we wszystkich 33 sołectwach gminy Świdnica. Łącznie na ten cel zostało przeznaczonych ok. 4 tys. zł z budżetu Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji – informuje z kolei Krzysztof Jas, dyrektor GOKSiR.

  Celem projektu pt. "Moja, biało-czerwona" jest m.in. rozwijanie poczucia odpowiedzialności oraz szacunku dla symboli narodowych, współuczestnictwo w pielęgnowaniu tradycji ludowych, budowanie pomostu międzypokoleniowego poprzez współpracę różnych grup wiekowych.

  – Pomysł bardzo dobry i aż dziwne, że dopiero teraz go realizujemy. To jeszcze jedna okazja do spotkania i radości bycia ze sobą. Świetnie, że mamy nie tylko flagi, ale też ulotkę, by było wiadomo, jak i kiedy flagę wieszać – komentują członkinie Straży Pożarnej z Lutomi Dolnej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół