• facebook
 • rss
 • Jest ich tylko tysiąc

  ks. Roman Tomaszczuk

  dodane 25.07.2016 22:41

  Pierwsze grupy pielgrzymów z Dolnego Śląska docierają na ŚDM w Krakowie.

  Pierwsi pielgrzymi z diecezji już dotarli na ŚDM w Krakowie. Grupa prawie 50 osób z Kudowy-Zdroju i Lądka-Zdroju z księżmi: Krzysztofem Rodzińskim i Grzegorzem Kwiatkowskim została zakwaterowana w Gruszowie, niedaleko Dobczyc. 

  - W tej parafii liczącej niespełna tysiąc mieszkańców gości dwustu pielgrzymów - mówi ks. Krzysztof Rodziński. - Wszyscy jesteśmy zakwaterowani u rodzin. Zdumiewa nas gościnność tutejszych parafian, ich radość z naszej wizyty i otwartość - podkreśla. 

  Grupa dotarła na miejsce autokarem, bez przeszkód. - Jeszcze nie sprawdziliśmy dobrze programu, dlatego nie jesteśmy pewni w czym weźmiemy udział jutro w Krakowie - relacjonują księża. - Wiemy jednak, że chcemy się do Krakowa dostać. Stąd zabiera nas autobus do Dobczyc a potem miejską komunikacją jedziemy do Wieliczki i dalej do Krakowa. 

  Według danych organizatorów ŚDM w Krakowie, z terenu diecezji świdnickiej, na spotkanie z papieżem Franciszkiem i ŚDM zgłosiło się 675 osób. 

  Komu udało się zabrać najwięcej do Krakowa?  Z rejestracji w systemie ŚDM wynika, że bardzo dobre wyniki mają: ks. Artur Tomczak z Bielawy (82 osoby), ks. Paweł Pleśnierowicz z Wałbrzycha (78 osób), z ks. Krzysztofem Rodzińskim z całej kotliny jedzie 49 osób, z ks. Arkadiuszem Raczyckim z Międzylesia oraz z ks. Pawłem Antosiakiem z Dzierżoniowa jadą po 42 osoby, ks. Sebastian Oliszewski ze Stronia Śląskiego ma 27 osób, księża: Dawid Fiołek i Łukasz Trzeciak mają wspólnie grupę 49 osób, wspólnie zarejestrowali się też ks. Tomasz Krupnik (Żary), ks. Wojciech Iwanicki (Świdnica) i Łukasz Lesiów (Strzegom) – 113 osób. Poza tym z ks. Pawłem Siwkiem ze Szczawna-Zdroju jedzie 26 osób, z Aleksandrą Wolnik z Ząbkowic Śląskich 22 osoby, z ks. Pawłem Schanne z Bystrzycy 20 osób, z ks. Krzysztofem Wereskim ze Świdnicy 14 osób.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół