• facebook
 • rss
 • Adwentowe nuty

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 12.12.2016 23:27

  To już szósta odsłona promującego muzykę organową i kameralną festiwalu adwentowego.

  W programie tegorocznych koncertów w klimacie radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie znalazły się dwa występy. Pierwszy, który odbył się w niedzielę 11 grudnia, składał się z 8 utworów w wykonaniu sopranistki Anny Wilczyńskiej i organisty Macieja Batora.

  Trzy z nich to pochodzące z miast bałtyckich autorstwa Georga Böhma, Dietricha Buxtehudego i Orlando di Lasso. Słowa kolejnego utworu zostały zaczerpnięte z psalmu 57 i jest to część trzeciego tomu „Świętego współbrzmienia” Henryka Sagittariusa, znanego jako Heinrich Schütz. W dalszej natomiast kolejności zebrani mogli usłyszeć utwory Damiana Stachowicza, Jacobusa Clemensa non Papa, Jana Sebastiana Bacha czy Dietricha Buxtehude, również swoją treścią nawiązujących do czasu adwentu.

  VI Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe, odbywające się w kościele św. Józefa w Świdnicy to inicjatywa Fundacji Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, przy wsparciu Świdnickiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Organizatorzy są również wdzięczni za wsparcie hotelowi Piast-Roman i o. Samuelowi Pacholskiemu, proboszczowi parafii, w której odbywają się koncerty.

  Drugi z koncertów można będzie wysłuchać w niedzielę 18 grudnia o godz. 19.30 w tym samym miejscu. Tym razem zaprezentują się: sopranistka Dagmara Barna i mezzosopranistka Marcjanna Myrlak przy akompaniamencie Zuzanny Bator.

  Wstęp na koncert jest wolny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół