• facebook
 • rss
 • Małżeńskie zbliżenie

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 16.02.2017 23:32

  To temat rekolekcji zorganizowanych przez Domowy Kościół dla małżeństw sakramentalnych.

  Prowadzącym jest o. Walenty Piechaczek - franciszkanin, który w pierwszy dzień rekolekcji obchodził swoje imieniny. Dzień zakochanych był więc pierwszą okazją do przypomnienia sobie początków małżeńskiego zbliżenia. Na taką formę rekolekcji zdecydowały się nie tylko małżeństwa z diecezji świdnickiej, ale również z kaliskiej, na której terenie znajduje się Sadowie-Golgota. - Jedno z nich niebawem będzie obchodzić swoją dziesiątą rocznicę ślubu i rekolekcje są dla nich przygotowaniem do tej pięknej uroczystości - zauważa Małgorzata Pawlicka, organizatorka.

  Również miejsce na którego terenie odbywają się rekolekcje nosi wezwanie Matki Pięknej Miłości, dlatego podzielone na dwie grupy trzynaście małżeństw od wtorku przez konferencje, pracę w grupach uczą się jak pięknie kochać małżonka, dzieci, ale i samego Boga. Materiały formacyjne uczą komunikacji, modlitwy małżonków, dialogu i przebaczenia. 

  W czasie części warsztatowej zgromadzeni wspólnie próbują rozwiązywać wymyślone czy znane z życia problemy, ucząc się zachować przydatnych w ewentualnych trudnych sytuacjach. Ważna w takich sytuacjach jest również wspólna modlitwa w intencji rozeznania właściwej drogi. Rekolekcje potrwają jeszcze do soboty. W ostatnim dniu na przyjezdne małżeństwa czeka wyjątkowa niespodzianka. 

  «« | « | 1 | » | »»
  Rekolekcyjne zbliżenia w Sadowie Golgocie

  Rekolekcyjne zbliżenia w Sadowie Golgocie

  Foto Gość DODANE 16.02.2017

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół