GN 20/2018 Archiwum

Pod skrzydłami anioła

To hasło, które patronowało zimowisku zorganizowanemu przez parafię Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Inicjatorem i pomysłodawcą projektu był proboszcz ks. Wiesław Rusin. Program opracowali i przygotowali: ks. Paweł Pleśnierowicz - opiekun duchowy przedsięwzięcia oraz katechetki Paula Schoninger i Aleksandra Apriasz-Tomera.

Każdy zaplanowany dzień ferii poświęcony był innej tematyce. W poniedziałek, po zabawach integrujących grupę, wszyscy uczestnicy udali się do Centrum Krwiodawstwa w Wałbrzychu, gdzie dzieci poznały drogę, jaką dawca musi przebyć przed oddaniem krwi. Zobaczyły także, co dzieje się z krwią zanim trafi do potrzebujących. Na pamiątkę każdy uczestnik zajęć otrzymał odblaskowe serduszko.

Dzień drugi poświęcony był bł. Matce Zofii Czeskiej, założycielce zgromadzenia sióstr prezentek. Dzieci obejrzały film o życiu i działalności błogosławionej, a po nim odbyły się dwa konkursy ze znajomości biografii Matki Zofii. Czwartek był dniem Aniołów Stróżów. Dzieci ulepiły z masy solnej swoich duchowych.

W piątek natomiast zorganizowana została wycieczka do Świdnicy, gdzie punktem docelowym była katedra Tego dnia dzieci zwiedziły także Muzeum Kupiectwa i Wieżę Ratuszową. Na koniec odwiedziły  Zgromadzenie Sióstr Prezentek, gdzie zaprezentowane zostały wykonane wcześniej prace poświęcone bł. Matce Zofii Czeskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma