• facebook
 • rss
 • Opowiedzieli się za patriotyzmem

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 26.02.2017 14:40

  Zakończył się świdnicki bieg Tropem Wilczym, w którym wzięło udział prawie 500 osób.

  W Świdnicy upamiętniający żołnierzy Wyklętych bieg rozpoczął się Mszą św. w katedrze pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca. W Eucharystii w intencji ofiar antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia wzięły udział liczne poczty sztandarowe.

  W homilii biskup świdnicki zachęcił przybyłych do odpowiedzi na pytanie, komu tak naprawdę służymy. - Znamy takich ludzi z życia publicznego, którzy kiedyś spotykali się z naszym papieżem, potem składali kwiaty na jego grobie, robili sobie zdjęcia z biskupami, a później wracali do swoich miejsc pracy i głosowali za aborcją, za in vitro, za przemocą w rodzinie albo też za innymi ustawami, które były niezgodne z nauką Kościoła i z własnym sumieniem. Mamy takie osoby, które przyznają się do katolicyzmu, czasem nawet wychwalają ludzi Kościoła, a na przykład biorą udział w czarnych marszach - krytykował dwulicowość biskup.

  Na zakończenie natomiast bp Ignacy poświęcił obraz Matki Bożej Świdnickiej, który w najbliższym czasie będzie peregrynował po parafiach miasta. O przebiegu tej peregrynacji pisaliśmy już tutaj.

  Po Mszy św. obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przeniosły się na obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej, gdzie po zapisach odbył się bieg Tropem Wilczym. W zmaganiach wzięło udział ponad 400 osób. Wśród nich byli nie tylko wysportowani biegacze, ale każdy, kto chciał w ten sposób uczcić pamięć o niezłomnych. Warto dodać, że wśród uczestników znaleźli się nawet klerycy świdnickiego seminarium.

  W całej diecezji świdnickiej odbyła się rekordowa liczba 23 biegów Tropem Wilczym. Pamięć Żołnierzy Niezłomnych uczczono w następujących miejscowościach: Bardo, Bielawa, Bystrzyca Kłodzka, Dobrocin, Duszniki-Zdrój, Dzierżoniów, Głuszyca, Jaworzyna Śląska, Jedlina-Zdrój, Jugowice, Kamieniec Ząbkowicki, Kłodzko, Roztoka, Strzegom, Szczytna, Świebodzice, Świdnica, Łagiewniki, Niemcza, Nowa Ruda-Słupiec, Kudowa-Zdrój, Wałbrzych i Ząbkowice Śląskie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół