• facebook
 • rss
 • Prawdziwi znawcy filozofii

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 09.03.2017 12:04

  W auli Świdnickiej Kurii Biskupiej odbył się etap okręgowy drugiej edycji Konkursu Filozofii Klasycznej.

  W tym etapie uczestniczyło dziewiętnastu laureatów przeprowadzonego 26 października 2016 r. etapu szkolnego. Biorących udział przywitał bp Adam Bałabuch, prowadząc modlitwę o światło Ducha św. dla zebranych. 

  Z ramienia diecezji świdnickiej odpowiedzialnymi za konkurs byli: ks. dr Witold Baczyński i dr Tomasz Dziurla, wykładający na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu i w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Świdnickiej.

  Organizatorem natomiast Konkursu Filozofii Klasycznej (KFK) jest Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pod patronatem honorowym Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. 

  Adresatami konkursu jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska, interesująca się filozofią chrześcijańską. Zgłoszeni uczestnicy drugiej edycji konkursy pod hasłem "Kim jest człowiek?" musieli zapoznać się z fragmentami trzech pozycji: Stanisław Kowalczyk, Podstawy światopoglądu chrześcijańskiego; Mieczysław A. Krąpiec, Człowiek jako osoba; Roman Ingarden, Książeczka o człowieku.

  Na ich podstawie ułożone zostały pytania o charakterze zamkniętym i otwartym, na które biorący udział w konkursie musieli odpowiedzieć w określonym czasie. Wyniki będą znane dopiero w przyszłym tygodniu, o czym również poinformujemy. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia galerii z uczestnikami konkursu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół