• facebook
 • rss
 • Idźcie i głoście!

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 13.04.2017 12:52

  Słowa Chrystusowego posłania stały się pretekstem dla bp. Ignacego do wezwania kapłanów do świadectwa autentycznej wiary.

  W Wielki Czwartek tradycyjnie o poranku kapłani z całej diecezji zgromadzili się wokół jej pasterza, by wspólnie świętować. „Przy całej naszej słabości to właśnie nam została powierzona troska o przywoływanie, umacnianie i odbudowywanie tajemnic łaski Boga w człowieku i na całym świecie” – cytował list Komisji Episkopatu Polski biskup. Dziękując za modlitwę i głoszenie słowa Bożego, katechezę, troskę o chorych i biednych biskup złożył zebranym życzenia, zauważając także wiernych świeckich i dziękując im za wsparcie przez modlitwę i życzliwość.

  Na zakończenie liturgii tradycyjnie już biskup uhonorował zasłużonych dla diecezji kapłanów. Wśród nich wyróżnił dwóch: ks. prał. Zygmunta Kokoszkę, ustanawiając go kanonikiem gremialnym Kapituły Katedralnej, jak również ks. Jarosława Lipniaka, włączając go w skład honorowych kanoników Kapituły Katedralnej. Tego dnia również biskup ustanowił Kapitułę Kolegiacką Matki Bożej Strzegomskiej oraz Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

  Prepozytem nowo powstałej Kapituły Kolegiackiej Matki Bożej Strzegomskiej oraz Świętych Apostołów Piotra i Pawła został ks. Marek Babuśka, proboszcz parafii pw. św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu. Dziekanem tejże kapituły został ks. Piotr Ważydrąg z Żarowa, a w skład kanonii weszli: ks. Krzysztof Herbut, ks. Robert Begierski, ks. Andrzej Ćwik, ks. Paweł Szajner, ks. Stanisław Piskorz i ks. Marek Krysiak. Honorowymi kanonikami zostali natomiast: ks. Tadeusz Karasiewicz, ks. Daniel Słowik, ks. Witold Wojewódka i ks. Cezary Ciupiak.

  Do obecnej już Kapituły Kolegiackiej Wniebowzięcia NMP i Świętego Ksawerego w Kłodzku dołączył 4 honorowych kanoników: ks. Tadeusza Dudę, ks. Janusza Garulę, ks. Krzysztofa Iwaniszyna i ks. Stanisława Kasztelana. Uhonorował także tytułem kanonika EC ks. Dariusza Nowaka, a tytułem kanoników rokiety i mantoletu ks. Krzysztofa Adamskiego, ks. Grzegorza Górę, ks. Grzegorza Jakuszewskiego i ks. Marka Jodko. Wręczono też listy gratulacyjne księżom, którzy w najbliższym roku będą obchodzić swoje jubileusze kapłaństwa i uzupełniono skład rady kapłańskiej o dwóch kapłanów: ks. Pawła Antosiaka i ks. Mariusza Sajdaka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół