• facebook
 • rss
 • Została ich królową. Bożków

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 06.05.2017 11:42

  W uroczystość NMP Królowej Polski figura z Fatimy zakończyła swoją wizytę w Bożkowie. Maryja jednak nie odpuszcza parafii.

  - Dziękujemy o. Piotrowi, że wzruszył ziemię tej parafii. Jest tu wielu rolników, to wiedzą, że czasem z tej ziemi trzeba wyrwać chwasty, czasem trzeba ją przeorać, dla jej dobra, dla lepszych owoców. Mam nadzieję, że takie wyda ta peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii - mówił na koniec ks. Jan Ordowski, proboszcz parafii św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bożkowie.

  Po trzech dniach widać już pierwsze sukcesy. Przy poświęconych w czasie rekolekcji figurach Matki Bożej Fatimskiej w każdą sobotę miesiąca, począwszy od najbliższej gromadzić się będą parafianie na nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Do tego sukcesu przyczynił się o. Piotr Paradowski OFM Conv. który w czasie trwania peregrynacji wiele mówił o prośbach Maryi i braku ich spełnienia w dzisiejszym świecie. - Widziałem jak wielu ludziom w tej parafii zależy na Matce Bożej, w niewielkiej wiosce naprawdę dość sporo osób przychodziło na różaniec czy wieczorne apele. To znak, że Maryja jest im bliska - mówił franciszkanin.

  Duży udział w szerzeniu tej maryjnej pobożności mają tu Róże Różańcowe, które ufundowały w parafii figurę, przy której będą się mogli spotykać każdej pierwszej soboty miesiąca.

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 1-3 maja 2017; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Piotr Paradowski OFM Conv; w imieniu parafii Maryję witali: dzieci - Laura Karpińska i Maciej Węglarz, młodzież - Michał Zajączkowski i Weronika Maślanka, dorośli - Maria Kozina i Janusz Bachalarz; w księdze intencji przybyło 55 wpisów, a w księdze Apostolatu Rodzin Fatimskich 10 zgłoszeń; proboszcz: ks. Jan Ordowski. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół