• facebook
 • rss
 • Na ostatni guzik

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 06.05.2017 11:16

  Już za tydzień, 13 maja, odbędzie się koronacja obrazu świdnickiej Pani w Słońcu. Jak wyglądają przygotowania i o czym warto wiedzieć?

  Tydzień przed koronacją znane są już szczegóły wydarzenia. W przygotowania włączyli się nie tylko przedstawiciele diecezji świdnickiej, ale również miasto Świdnica. Pomogą oni od strony logistycznej ułatwić pielgrzymom dotarcie do świdnickiej katedry. Z ustaleń wynika, że miejscem, do którego pielgrzymi będą docierać i z którego będą się przemieszczać, będzie ul. Nauczycielska. Tam udający się na uroczystość będą proszeni o przemieszczenie się pozostałą część drogi na pieszo, natomiast autokary zostaną skierowane na przygotowany wcześniej parking.

  Całość wydarzenia rozpocznie się o 10.00. W pierwszej części wystąpi Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z repertuarem religijno-patriotycznym. Po koncercie nastąpi przywitanie kard. Zenona Grocholewskiego - legata papieskiego, który będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. o 11.00 z koronacją obrazu Matki Bożej Świdnickiej.

  W sobotę 6 maja wyjęto obraz z ołtarza, by przygotować go na koronację. Wiadomo również o nowych szatach liturgicznych na to wydarzenie i pamiątkowych obrazkach  z koronowanym wizerunkiem.

  W przygotowania do tego wydarzenia włączyły się nie tylko parafia katedralna i kuria biskupia, ale również miasto i Poczta Polska, które wydały okolicznościowe pamiątki. Będzie je można zakupić na stoiskach przed katedrą w czasie koronacji.

  Więcej szczegółów na temat przygotowań można znaleźć w najnowszym numerze świdnickiej edycji "Gościa Niedzielnego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół