Nowy numer 16/2018 Archiwum

Mała Arabka w Gościsławiu

W drugą niedzielę maja br., proboszcz parafii pw. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Gościsławiu ks. Jacek Stala, poświęcił relikwiarz i uroczyście wprowadził do kultu relikwie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego.

Wspólnie z mieszkańcami Gościsławia w uroczystości wzięli udział gospodarze gminy Udanin: wójt Teresa Olkiewicz i radni, druhowie z OSP oraz zaproszeni goście.

Podczas Mszy św. proboszcz przedstawił postać świętej, zawierzając całą społeczność jej opiece. Mariam Baouardy żyła w latach 1846 - 1878. Urodziła się w Betlejem, w ówczesnej Palestynie. W roku 1867 wstąpiła do Karmelu w Pau we Francji, gdzie przyjęła imię Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Znana była jako Mała Arabka.

Była pokorną i oddaną Bogu stygmatyczką, obdarzoną nadzwyczajnymi charyzmatami, wzywająca ludzi do otwarcia na działanie Ducha Świętego. Jest orędowniczką we wszelkich trudnych, a nawet beznadziejnych sytuacjach życiowych. Św. Jan Paweł II dokonał jej beatyfikacji 13 listopada 1983 r. w Rzymie. Papież Franciszek włączył ją do grona świętych 17 maja 2015 r.

- Bardzo cieszymy się, że mamy pośród nas świętą, która jest przykładem pięknej wiary, pobożności, wielkiej pokory, ubóstwa i posłuszeństwa. Oddajemy się jej opiece – mówił ks. Jacek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma