• facebook
 • rss
 • Festiwal piosenki misyjno-religijnej

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 06.06.2017 23:41

  Po raz dziewiąty w Udaninie zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych w śpiewie. Kto wygrał?

  We wtorek 7 czerwca w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie po raz kolejny odbył się festiwal misyjno-religijny. Jego charakter przez wiele lat ewoluował, a od dziewięciu nabrał formę religijno-misyjną. I choć pierwszy człon zdecydowanie przeważał w charakterze prezentowanych utworów, to jednak właśnie Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej był współorganizatorem konkursu.

  Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach: soliści i zespoły, a każda z nich dzieliła się na dwie grupy wiekowe - starszą i młodszą część. Zanim jednak do niej doszło na scenie pojawił się ks. Jakub Bartczak, znany przede wszystkim z muzyki hip-hop, którą ewangelizuje młodzież. Opowiadając o Bogu zebranym używał do zobrazowania tematu także swoich piosenek. Przeprowadził także dla dzieci mini konkurs, w którym najmłodsi uczestnicy mieli za zadanie przedstawić widowni swój ulubiony cytat z Pisma św. W nagrodę otrzymali natomiast płyty księdza.

  Po kilku godzinach prezentacji solistów i grup wyłoniono zwycięzców. W kategorii solista najlepszymi okazali się Joanna Łucka i Milena Kowalska (klasy I-III); Maryla Gondek, Eliza Łabędzka i Julia Mikoda (klasy IV-VI). Wśród grup nagrodzono zespół Leny Szymańskiej i zespół z Udanina (I-III), jak również zespoły z Ząbkowic Śląskich, Malczyc i Strzegomia. Wszyscy nagrodzeni otrzymali atrakcyjne upominki, a pozostali uczestnicy wyróżnienia.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół