• facebook
 • rss
 • Znak jedności

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 15.06.2017 16:32

  "Jak ten chleb co złączył złote ziarna" - słowa znanej pieśni najlepiej obrazują przesłanie, jakie niósł w Świdnicy bp Ignacy Dec w czasie obchodów Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

  Mszą św. pod przewodnictwem biskupa świdnickiego rozpoczęły się w stolicy diecezji obchody uroczystości Bożego Ciała.

  - Eucharystia jest źródłem jedności. Wyraźnie słyszymy o tym u św. Pawła w dzisiejszym czytaniu: "Chleb, który łamiemy, czyż nie jest społecznością ciała Chrystusowego? Ponieważ jest jeden chleb, przeto my, liczni, tworzymy jedno ciało, wszyscy bowiem bierzemy z tego samego chleba” (1 Kor 10,16-17). Nie zbudujemy jedności w naszych rodzinach, w naszym narodzie, ludzkiej rodzinie ziemskiej, jeżeli nie będziemy z wiarą i miłością przyjmować Ciała Pańskiego - mówił w homilii bp Ignacy Dec.

  Po zakończeniu Eucharystii wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, do których kolejno nieśli Najświętszy Sakrament: biskup Ignacy, ks. Piotr Śliwka - proboszcz katedry, ks. Radosław Kisiel - dyrektor świdnickiej Caritas i o. Samuel Pacholski - proboszcz parafii pw. św. Józefa Obl. NMP.

  W korowodzie wzięły udział także poczty sztandarowe, dzieci sypiące kwiatki, grupy parafialne i klerycy z WSD Diecezji Świdnickiej.

  W podsumowaniu procesji, dziękując zaangażowanym, biskup Ignacy prosił też o codzienne świadectwo życia, o niezgodę na zło, na atakowanie rodziny czy życia. Odnosząc się do fragmentów Ewangelii odczytanych na kolejnych ołtarzach, przypomniał o Modlitwie Arcykapłańskiej zawartej w ostatniej z nich, w której Jezus modli się o jedność naśladowców. Tej jedności - zdaniem biskupa Ignacego - najbardziej nam potrzeba.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół