• facebook
 • rss
 • Festiwal trzech narodów

  Mirosław Jarosz Mirosław Jarosz

  dodane 18.06.2017 17:18

  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Ignaza Reimanna odbywał się 17 i 18 czerwca w Wambierzycach.

  Koncerty organowe, występy solistów, chórów przybyłych z zagranicy, jak i miejscowego chóru „Cantus” odbywały się w wambierzyckiej bazylice MB Królowej Rodzin.

  Festiwal rozpoczął się w sobotni wieczór koncertem organowym prof. Piotra Rojka. Uczestnicy mieli okazję posłuchać, jak znakomicie po generalnym remoncie brzmią w bazylice organy.

  O godz. 21.00 Apel Maryjny zgromadził powtórnie w świątyni wszystkich uczestników. Kilkoma utworami zaprezentowały się: niemiecki katedralny chór z Görlitz, czeski chór Canto oraz chłopięcy chór z Limanowej.

  W niedzielę wszystkie chóry uczestniczyły w uroczystej Mszy św. w intencji trzech narodów. Festiwal zakończył się w niedzielne popołudnie koncertem finałowym w bazylice.

  Już 1 i 2 lipca w bazylice wambierzyckiej odbędą się I Wambierzyckie Spotkania Muzyczne im. Ignaza Reimanna. Początek w sobotę 1 lipca o 17.00 koncertem Poznańskich Słowików - Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Macieja Wielocha.

  W niedzielę 2 lipca o 16.00 wystąpią znane i uznane chóry i zespoły z Wrocławia i Krakowa: Zespół kameralny Piu Mosso przy Filii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu pod dyrekcją Dominika Jarockiego; Chór Kameralny Senza Rigiore Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod dyrekcją prof. Jolanty Szybalskiej-Matczak oraz Chór Mieszany Katedry Wawelskiej pod dyrekcją Andrzeja Korzeniowskiego.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: WAMBIERZYCE

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół