• facebook
 • rss
 • Zmarł były proboszcz parafii w Witoszowie Dolnym

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 22.08.2017 23:05

  W wieku 79 lat odszedł ks. Edward Dudek. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Sycowie, gdzie spędził ostatnie lata życia.

  Ksiądz Edward Dudek urodził się 26 kwietnia 1938 roku w Rosochowaćcu, powiat Podhajce, woj. tarnopolskie (obecnie Ukraina), był najmłodszym dzieckiem z siedmiorga dzieci. Po II wojnie światowej rodzina ks. Edwarda została wysiedlona na Ziemie Zachodnie i osiedliła się w Goszczu (gmina Twardogóra). Tam spędził dzieciństwo i młodość. W Twardogórze ukończył szkołę średnią i zdał maturę. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do Seminarium Duchownego we Wrocławiu, gdzie 23 czerwca 1963 roku został wyświęcony na kapłana.

  Swoje pierwsze lata kapłaństwa spędził ks. Edward w Brzegu Opolskim, a następnie 6 lat pracował w Brzegu Dolnym. Od 1 lipca 1974 r. został mianowany proboszczem w Witoszowie Dolnym  i pracował tam przez kolejnych 14 lat. Od 1 sierpnia 1989r. objął funkcję proboszcza w parafii Dziadowa Kłoda i pracował tam przez kolejne 16 lat do 1 lipca 2005r., kiedy to przeszedł na emeryturę.

  Do końca swojego życia ks. Edward Dudek mieszkał w Sycowie i jako senior w miarę swoich możliwości, zdrowia i sił pomagał duszpastersko w parafii św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie. Tam też odbędą się uroczystości pogrzebowe: w środę, 23 sierpnia o godz. 19.00 – Msza św. żałobna w kościele parafialnym, a w czwartek, 24 sierpnia o godz. 11.00 - Msza Święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Dziadowej Kłodzie. Po Mszy św. pogrzeb na cmentarzu parafialnym.

  Zmarłego Kapłana polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół