• facebook
 • rss
 • Godzina po godzinie. NMP Królowej Polski w Świdnicy

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 06.09.2017 20:53

  W parafii na świdnickim Osiedlu Młodych peregrynacji figury została powiązana z misjami świętymi. Każdego dnia niemal co godzinę w kościele w kształcie ukoronowanej litery "M" gromadziły się tłumy.

  Przez kilka dni na przyjazd figury parafianie przygotowywali się w czasie rekolekcji. To wyjątkowy czas dla nich, ponieważ przeżywali swoje wspólnotowe misje święte. Na każdym ze spotkań były tłumy: dla chorych i samotnych, matek z dziećmi, a w szczególności dla małżeństw, które odnowiły przysięgę wzajemnej miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej.

  Specjalnie na peregrynację pani Anna Iwancz uszyła dla całej asysty niosącej figurę niebieskie szaty z wyszytym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej na przedzie i ukoronowaną literą „M” z tył. Oprócz tego księża pracujący w parafii przygotowali dla wszystkich materiałowe białe chusteczki, którymi wierni mogli machać śpiewając „Z dalekiej Fatimy”. Dobrowolna ofiara za nie ma wesprzeć prowadzone w parafii duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza i młodzież parafialną.

  Fakty i liczby:
  Data nawiedzenia: 3-6 września 2017; Mszy św. powitania przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Jan Grzywna OFMConv; proboszcz: ks. Rafał Kozłowski; rezydent: ks. inf. Kazimierz Jandziszak, wikariusze: ks. Wojciech Drab, ks. Daniel Kapłon, ks. Michał Kropidłowski i ks. Krzysztof Wereski. W delegacji powitania w Świdnicy wzięli udział, w imieniu dzieci – Kasia Kopka i Jacek Buła; w imieniu młodzieży: Kinga Kępa i Tomasz Kamionka; a w imieniu rodziców: Marek i Bożena Antos.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół