• facebook
 • rss
 • Tron Maryi nie zostanie pusty. Duch Święty w Świdnicy

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 15.09.2017 15:49

  W parafii na świdnickim Zawiszowie po peregrynacji zostały nie tylko duchowe wrażenia, ale i konkretne postanowienia, z którymi związany jest wykonany dla Matki Bożej tron.

  Ludzie odwiedzali tu kościół o każdej porze, jednak najwięcej ich przychodziło na poranne Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia i wieczorne Różańce Fatimskie. Przychodzili nawet ci, którzy dotychczas nie mieli okazji spotkać się z taką formą pobożności. - Dotychczas były w naszej parafii nabożeństwa fatimskie, ale o różnych porach. Po peregrynacji wiemy, że ten wieczorny czas maryjnego apelu jest najlepszy - zauważa ks. Tomasz Czubak, proboszcz parafii. 

  W parafii powstał specjalnie na tę okazję tron dla Matki Bożej, który wykonał Janusz Furmanek. Choć figura odjechała do Lutomii Dolnej, tron pozostał i będzie służył parafii przez kolejne lata w czasie nabożeństw fatimskich. Dzieci natomiast przygotowały przedstawienie opowiadające historię objawień w Fatimie, wykorzystując do tego oryginalne ich teksty.

  Fakty i liczby:
  Data nawiedzenia: 10-13 września 2017; Mszy św. pożegnalnej przewodniczył bp Ignacy Dec; rekolekcje głosił o. Piotr Paradowski  OFMConv; proboszcz: ks. Tomasz Czubak; rezydent: ks. Stanisław Skowron, wikariusz: ks. Krzysztof Frącek. W delegacji powitania w wzięli udział, w imieniu dzieci –  Dorota Polak i Wiktoria Szychowska; w imieniu młodzieży: Krystian Krzysztof i Anna Grzęda; a w imieniu rodziców: Marian i Franciszka Pietraszek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół