Nowy numer 20/2018 Archiwum

Walczył z chorobą do końca [Aktualizacja]

W nocy z czwartku 21 na piątek 22 września w wałbrzyskim szpitalu odszedł do wieczności proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wierzbnej ks. Andrzej Walów.

Ksiądz Andrzej Walów urodził się 19 stycznia 1960 r. w Jordanowie Śląskim, święcenia przyjął 1 czerwca 1985 r. we Wrocławiu. W parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wierzbnej był proboszczem od 1998 r. W lipcu 2013 r. otrzymał godność kanonika honorowego kapituły kolegiackiej MB Bolesnej w Wałbrzychu.

Od kilku miesięcy ks. Andrzej ciężko chorował. Miał problemy z sercem, brakowało mu siły. Czas przed śmiercią spędził w sanatorium. Po powrocie z niego źle się poczuł i pojechał do lekarza prowadzącego. Tam zatrzymano go na obserwację, jednak nie udało się zapobiec jego śmierci.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w najbliższy wtorek, tj. 26 września o 18.00 w parafialnym kościele w Wierzbnej Mszą św. i modlitwą przy trumnie zmarłego proboszcza. Następnego dnia natomiast zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa za duszę ks. Andrzeja o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Wierzbnej, a następnie jego ciało zostanie złożone w rodzinnym grobowcu w Jordanowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma