• facebook
 • rss
 • Niewybuchy w Dzierżoniowie. Ewakuowano ponad 600 osób.

  ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

  dodane 08.11.2017 16:40

  Zamknięte ulice, sklepy, szkoły i przedszkola w promieniu 500 m od mostu na ul. Sienkiewicza - tak jest od środy w południe w dolnośląskim Dzierżoniowie.

  Podczas remontu mostu przy ul. Sienkiewicza w środę 8 listopada około godz. 11 znaleziono ładunki wybuchowe. Ewakuowano ponad 600 mieszkańców i pracowników budynków znajdujących się w promieniu pół kilometra od miejsca znalezienia niewybuchów. Teren zabezpiecza 20 strażaków i ponad 70 policjantów z całego województwa. 

  Saperzy dotarli na miejsce o 14.30., a tuż przed 16.00 przystąpili do rozbrajania ładunków. 

  Na czas akcji zamknięto ruch na ulicach: Sienkiewicza, Kopernika, Kościuszki, Nowowiejskiej i Mickiewicza, Batalionów Chłopskich, Pocztowej i Krasickiego. To sparaliżowało ruch w okolicy.

  Władze miasta przygotowały tymczasowo dla ewakuowanych mieszkańców, którzy nie mają się gdzie zatrzymać, pomieszczenia w kinie „Zbyszek”. 

  Z najnowszych informacji wynika, że akcja rozbrajania może potrwać nawet kilka dni. Władze miasta już teraz szukają schronienia i wyżywienia dla ponad 600 osób mieszkających w strefie zagrożenia.

  Wśród ewakuowanych placówek znajdują się również szkoły (SP nr 9 i Zespół Szkół nr 1) i przedszkola (Przedszkole Niepubliczne nr 6 i Przedszkole Publiczne nr 2).

  Nie wiadomo jeszcze, czy w najbliższych dniach będą się mogły w nich odbywać zajęcia lekcyjne.

  Przysyłajcie nam zdjęcia i informacje co się dzieje z ewakuowanymi. Gdzie się podziewają? Czego im potrzeba? Nasz adres to swidnica@gosc.pl

    Trwają prace rozbrajania bomb znajdujących się pod mostem.
  ks. Krzysztof Augustyn

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół