Nowy numer 38/2021 Archiwum

Projekt L4

Kościół to wspólnota, gdzie jest miejsce dla wszystkich, dlatego chcemy pamiętać również o chorych. Stąd inicjatywa L4.

Dzięki niej pragniemy dotrzeć do jak największej liczby chorych w każdym wieku w naszej diecezji. Każdy z nas ma swoim otoczeniu jakąś chorą osobę – starszą, a może jest ona Twoim rówieśnikiem. Umów się z nią i odwiedź. Jeśli nie znasz bezpośrednio kogoś takiego, to poproś o kontakt księdza z parafii. Przy tej okazji zaproś daną osobę do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. poprzez modlitwę – to propozycja dla każdego bez względu na wiek . Wyjaśnij jej, że w ten sposób chcemy wspólnie podjąć hasło ŚDM 2016 "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią".
My potrzebujemy nie tylko ich modlitwy, ale i świadectwa życia, a im chcemy ofiarować swój czas. Idąc do chorego zanieś mu tekst modlitwy do odmawiania.

Jak to zrobić?

Na ozdobnej kartce lub obrazku z wizerunkiem świętego lub błogosławionego napisz modlitwę w intencji ŚDM. Możesz posłużyć się tymi słowami:

Umiłowany Zbawicielu świata, wraz z niebem i ziemią uwielbiam Twoje Boskie Serce, które pozwoliło się przebić włócznią żołnierza, obmyć cały świat Krwią Odkupienia. W tym Zdroju Miłości zanurzam młodych całego świata, dziewczęta i chłopców, przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży. Powierzam Ci Panie każdego z nich prosząc, by czas spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem był powiewem Twego Ducha, posiewem łaski i zaczynem dobra. Spraw by ich umysły były otwarte naprawdę, a serca na Twoją miłość obecną w Słowie, sakramentach, we wspólnocie. Niech to dzieło które w nich rozpocząłeś rozszerza się i rośnie przynosząc obfite owoce dobra. Za nich ofiarowuję Ci Jezu mój codzienny krzyż cierpienia, bólu i samotności. Zjednocz nas wszystkich w Twojej miłości. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen

Niech nasza troska o chorych, którzy swoją modlitwą wesprą duchową pielgrzymkę do ŚDM trwa przez cały czas przygotowań do ŚDM 2016. Zdobądź się na wysiłek i daj radość tej wybranej chorej osobie, spotykając się z nią raz w miesiącu, by opowiedzieć jak przebiegają przygotowania do spotkania w Krakowie, podając konkretną intencję, którą może omadlać. Zatroszczmy się o młodych chorych, by mogli brać udział w wydarzeniach będących wspólnotowym przygotowaniem do Światowych i Diecezjalnych Dni Młodzieży.

Nie zapomnijmy o najważniejszym spotkaniu w Krakowie z Papieżem, by chorzy z naszej diecezji mogli wziąć udział w Festiwalu Wiary wraz z młodymi z całego świata. Nie lękajmy się! Chorzy czekają na Chrystusa i Chrystus czeka na chorych. Chorzy odsłaniają na nowo tajemnicę Krzyża i jego moc, a także dopełniają Chrystusowe dzieło zbawienia.

 


 

« 1 »