Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wierni, choć niemodni

Kiedy wielu w poprzedzającą uroczystość Wszystkich Świętych noc igrało z diabłem, oni zorganizowali liturgiczną wigilię.

Znani są przede wszystkim z zamiłowania do Mszy św. w rycie trydenckim. Troszczą się nie tylko o tę formę celebracji, ale również o inne, od wieków praktykowane w Kościele. – Wigilia często kojarzy nam się tylko ze świętami Bożego Narodzenia. To słowo ma jednak szersze znaczenie i sięga korzeniami początków Kościoła. Chrześcijanie już wtedy zbierali się na nocnej modlitwie, by naśladować modlącego się Chrystusa i wypełnić Jego wezwanie do czuwania – wyjaśnia ks. Julian Nastałek.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma