Nowy numer 46/2018 Archiwum

Kościelni złodzieje złapani!

W trójkę okradali kościoły, a łupy sprzedawali jako złom. Ujęli ich policjanci z Kłodzka.

Trzej mężczyźni w wieku 29, 30 i 36 lat usłyszeli łącznie 12 zarzutów. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Jak ustaliła policja sprawcy pod osłoną nocy dokonali pięciu kradzieży z włamaniem do kościołów.

Poza Lasówką (więcej) i kościołem pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dusznikach-Zdroju (więcej), gdzie skradli m. in. wzmacniacz akustyczny, włamali się jeszcze do pomieszczeń gospodarczych przy kościele Najświętszej Marii Panny w Mostowicach, skąd zabrali kosiarkę spalinową oraz kanister z paliwem.

Jak informuje policja, udało się także udowodnić podejrzanym włamanie do kościoła św. Antoniego w Lasówce, skąd ukradli XVIII-wieczny kielich, relikwiarz z fragmentem kości św. Antoniego i Melchizedek z Najświętszym Sakramentem.

- Mężczyźni włamali się także w Jeleniowie do Kościoła Świętego Michała Archanioła. Najmłodszy z zatrzymanych mężczyzn ma również na swoim koncie kradzież miedzianej blachy z kaplicy Parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Ponadto we wrześniu br. w Polanicy Zdroju podejrzani ukradli miedziane rynny oraz blachę z Parafii Matki Bożej Królowej Pokoju - mówi podinspektor Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Policja ustaliła, że złodzieje wyrzucili gdzieś Najświętszy Sakrament, a zniszczone paramenty liturgiczne sprzedali jako złom.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów, a w miejscu ich zamieszkania znaleziono inne skradzione przedmioty. Policja szacuje wartość łupów na kilkanaście tysięcy złotych. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy