Nowy numer 48/2020 Archiwum

To wybuch gazu zniszczył kamienicę

Biegli wiedzą już, co było przyczyną zawalenia się wielorodzinnego budynku w Świebodzicach. W katastrofie zginęło sześć osób.

Powodem kwietniowej katastrofy budowlanej był wybuch gazu w mieszkaniu na pierwszym piętrze - informuje prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

- Biegli ustalili, że epicentrum wybuchu znajdowało się w kuchni 59-letniego mężczyzny, który doznał poparzeń. Kuchenka gazowa została jednak tak zniszczona, że ekspertom nie udało się ustalić, czy to z niej ulatniał się gaz, czy też wydostawał się on z instalacji w inny sposób - wyjaśnia prokurator.

Ustalenie przyczyny nie kończy śledztwa, bo prokuratura w dalszym ciągu ma badać inne okoliczności katastrofy oraz dalszy stan instalacji gazowej.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w sobotę 8 kwietnia około godz. 9. Wybuch był tak silny, że runęły stropy budynku. Pod gruzami zginęło sześć osób, a cztery zostały ranne. Przez cały dzień służby ratownicze wydobywały kolejne ofiary.

Więcej o wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

Zniszczona kamienica została rozebrana. Jej lokatorzy do końca października przeprowadzili się do nowych mieszkań, które dało im miasto. Z pomocą ofiarom przyszła również Caritas Diecezji Świdnickiej (tutaj).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama