Nowy numer 33/2019 Archiwum

120 kg trotylu zabezpieczone

Saperzy zakończyli pracę na moście przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie. Mieszkańcy ewakuowanych ulic wracają do domów.

Po tym, jak o godz. 9 zarządzono obowiązkową ewakuację ludności z części miasta znajdującej się w promieniu 500 m od mostu, saperzy przystąpili do rozbrojenia znajdującego się pod mostem trotylu.

Do 12.30 udało się im wydobyć 80 kg materiałów wybuchowych. Sztab zarządzania kryzysowego postanowił jednak sprawdzić przeciwną stronę remontowanego mostu i znaleziono kolejne 40 kg trotylu.

Akcja trwała od 10.00 do 14.00. Teren został całkowicie oczyszczony i jest bezpieczny. Warto dodać, że ewakuowanym mieszkańcom miasto zapewniło schronienie w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury, gdzie przygotowano dla nich gorące napoje. 

- Dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość. W pierwszej kolejności mieszkańcom i wszystkim służbom zaangażowanym w akcję. Podziękowania należą się również mediom, bez których przekazywanie najważniejszych komunikatów nie mogłoby się odbywać tak sprawnie - mówi burmistrz Dariusz Kucharski, który przewodniczył od początku posiedzeniom sztabu zarządzania kryzysowego.

Przypomnijmy, że podczas remontu robotnicy znaleźli niewybuchy pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Po zbadaniu zgłoszenia przez saperów z Brzegu, podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców zagrożonej okolicy na czas usunięcia materiałów wybuchowych.

Od rana zamknięty został obszar ulic: Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Świdnicką do skrzyżowania z ul. Kolejową), Kolejowej (od ul. Kościuszki do ul. Strumykowej), Batalionów Chłopskich, Prochowej, Przedmieście i Świdnickiej.

To niepierwsza ewakuacja spowodowana odnalezieniem ładunków wybuchowych na tym moście. Do podobnego zdarzenia doszło na początku listopada. Znaleziono wówczas pod mostem 200 kg trotylu. Tak wtedy o tym pisaliśmy:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL