Nowy numer 41/2019 Archiwum

Poszli za życiem

W Świdnicy, Dzierżoniowie, Nowej Rudzie i Wałbrzychu setki ludzi przeszło w marszach dla życia i rodziny.

Tegoroczna edycja wyruszyła w całym kraju pod hasłem „Polska rodziną silna!”. O świdnickim marszu połączonym ze Świętem Rodziny pisaliśmy (tutaj). Ale podobne imprezy odbyły się także w innych miejscowościach diecezji.

W Dzierżoniowie taki pochód odbył się już 3 czerwca, wyruszając spod kościoła pw. Chrystusa Króla w kierunku Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Wśród kilkuset osób idących w orszaku nie zabrakło młodych małżeństw z małymi dziećmi, ale i dojrzałych par niosących biało-czerwone balony i flagi.

W Nowej Rudzie marsz odbył się 10 czerwca i przyciągnął ponad 200 osób, które zgromadzili się na placu przed kościołem pw. św. Mikołaja i przeszli na deptak przy ul. Teatralnej. Tam odbył się festyn rodzinny, w którym wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Nowej Rudzie, dzieci z Aktywnej Małej Szkoły w Woliborzu, schola „Załoga Boga” z Nowej Rudy, Piotr Kwiecień  i zespół „Sygnał Miłosierdzia”, który zaprezentował pieśni uwielbienia. Wśród uczestników rozdano  kilkadziesiąt „Jasiów”, tj. modeli dziesięciotygodniowego płodu.

W Wałbrzychu ulicami Piaskowej Góry marsz przeszedł w niedzielę 17 czerwca w kierunku parafii pw. św. Józefa Robotnika, gdzie po raz ósmy odbywał się rodzinny festyn. – Wśród atrakcji, które przygotowaliśmy dla przybyłych, były zabawy z animatorem, loteria fantowa czy kiermasz wypieków domowych. Dopisała nam i pogoda i frekwencja – opowiada ks. Paweł Miraszewski, wikariusz wałbrzyskiej parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL