Nowy numer 28/2020 Archiwum

Ważni dla Kościoła powszechnego przejdź do galerii

W habitach, sutannach, ale też bez stroju duchownego zjechali się z różnych zakątków diecezji, aby wspólnie dziękować za dar powołania do życia konsekrowanego.

Osoby konsekrowane modliły się dzisiaj pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca w katedrze świdnickiej, świętując, a zarazem dziękując za łaskę konsekracji.

- Kościół zawsze doceniał i docenia życie osób konsekrowanych, życie według trzech rad ewangelicznych: dziewictwa, ubóstwa i posłuszeństwa. Ojcowie Kościoła nazywali was kwiatem w Bożym ogrodzie. Przez waszą modlitwę i posługę miłości czynicie owocne apostolstwo całego Kościoła - mówił biskup Dec podczas homilii.

Życzył zgromadzonym radości i duchowego polotu. Dziękował również za różnorodną posługę.

- Jestem wam wdzięczny przede wszystkim za modlitwę. Ojcom za posługę w konfesjonale, opiekę nad wiernymi, prowadzenie kilku sanktuariów w naszej diecezji. Siostrom za wieloraką wytrwałą służbę. Pracujecie jako katechetki, zakrystianki, organistki, w szpitalach, szkołach, domach dziecka, domach pomocy społecznej - wymieniał ordynariusz świdnicki.

Wszyscy wierni podczas liturgii 2 lutego odnowili przyrzeczenia chrzcielne, zakonnicy i zakonnice natomiast swoje śluby - dziewictwa, ubóstwa i posłuszeństwa. W ich imieniu słowa wdzięczności wobec biskupa świdnickiego wypowiedział o. Radosław Zięzio. Zwracając się do braci i sióstr, zachęcał do wzajemnego wsparcia.

- Módlmy się nawzajem za siebie, abyśmy wytrwali w misji i w gorliwym posługiwaniu dla tego Kościoła - mówił sercanin biały.

O statystyce życia konsekrowanego w diecezji świdnickiej informowaliśmy tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama