Nowy numer 21/2020 Archiwum

Liczą wiernych w diecezji świdnickiej

Dzisiaj w kościołach trwa badanie niedzielnych praktyk wiernych – uczestników Mszy św. i przyjmujących Komunię św.

Liczeni są tzw. dominicantes – osoby, które uczestniczyły w niedzielnej Eucharystii oraz communicantes – te, które przystąpiły do Komunii św. Dodatkowo proboszczowie, którzy wypełniają ankietę otrzymaną z kurii, przekazują informacje o udzielonych sakramentach oraz działalności wydawniczej parafii. Dane te są opracowywane przez Świdnicką Kurię Biskupią i przekazywane do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, który co roku prowadzi badanie praktyk religijnych Polaków. Liczenie wiernych odbywa się bowiem w całym kraju w październiku w tzw. zwykłą niedzielę.

Według danych zebranych we wcześniejszym spisie, w 190 parafiach diecezji świdnickiej mieszka 625 tys. osób, z czego 525 tys. to katolicy. W niedzielnych Mszach św. uczestniczy 29,6 proc. z nich (dominicantes), a Komunię św. przyjmuje 13,8 proc. (communicantes). Siły apostolskie diecezji świdnickiej to 352 księży, z czego 325 pracuje duszpastersko, 369 sióstr zakonnych i 41 alumnów.

Więcej o danych dotyczących diecezji świdnickiej tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama