Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie żyje ks. Wenancjusz Róg. Znamy datę pogrzebu

Służył Kościołowi przez 64 lata jako kapłan. Odszedł 5 listopada około godz. 17, przegrywając walkę z chorobą.

Uroczystą eksportę zaplanowano na 12 listopada na godz. 17. i poprowadzi ją w kościele pw. św. Piotra i św. Pawła w Dobromierzu bp Adam Bałabuch. Natomiast Mszy św. pogrzebowej będzie przewodniczył 13 listopada o godz. 14. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu bp Ignacy Dec. Tam również na cmentarzu, zgodnie z wolą zmarłego kapłana, zostanie złożone jego ciało.

Przypomnijmy, że ks. Wenancjusz urodził się 27 kwietnia 1930 r. w Łączkach Kucharskich w powiecie Dębica w rodzinie Feliksa i Julii. Miał ośmiu braci i cztery siostry.

Po zdaniu matury wstąpił do seminarium duchownego we Wrocławiu. Po otrzymaniu świeceń ks. Wenancjusz Róg naukę kontynuował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie studiował teologię moralną.

Po studiach pracował w parafiach w Pieszycach i Piławie Górnej. W latach 1962-65 pełnił funkcję ojca duchownego w Arcybiskupim Seminarium Duchownym we Wrocławiu.

Od 1965 r. był proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu, gdzie spędził 40 lat.

Po przejściu na emeryturę został rezydentem w parafii pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu, gdzie pomagał w duszpasterstwie. W 2015 r. świętował swój diamentowy jubileusz kapłaństwa.

Dwa lata później za wieloletnią posługę kapłańską, ale przede wszystkim za szeroko zakrojoną działalność społeczną i polityczną, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Kiedy w ostatnich dniach życia dostał wylewu, okazało się, że nie był to pierwszy atak. Tym razem jednak choroba pokonała 89-letniego kapłana. Odszedł 5 listopada 2019 r. około godz. 17.

Jeszcze dziś zostanie podana data i godzina uroczystości pogrzebowych, o czym niezwłocznie poinformujemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama