Nowy numer 21/2020 Archiwum

KSM świętował w Wilkanowie

To tam odbyły się dni skupienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji świdnickiej przez uroczystością Chrystusa Króla.

Szkolenie i zaprzysiężenie nowych członków w czasie uroczystej Mszy św. w wigilię patronalnego święta zakończyły 23 listopada dwudniowe rekolekcje dla KSM-owiczów. Prowadzili je dwaj kapłani – ks. Jakub Klimontowski, diecezjalny asystent i ks. Kamil Osiecki, wikariusz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandyjskiej w Nowej Rudzie Słupcu, gdzie znajduje jeden z oddziałów stowarzyszenia.

- Młody człowiek jest tym który poszukuje sensu życia, szuka odpowiedzi na nurtujące pytania, pytania o cel swojego życia o swoje powołanie. Szuka i nie zadowoli się byle jaką odpowiedzią. Młodość to czas, gdy człowiek często pyta jak bogaty młodzieniec „Nauczycielu, co dobrego mam czynić?” W wielu konferencjach, które słyszycie na progu swojej dorosłości są poświęcone tematyce powołania i misji, którą mają do spełnienia - wyjaśniał.

- I choć powołanie dla wielu stało się synonimem kapłaństwa i życia konsekrowanego. To jest pojęciem szerszym i głębszym. Powołanie obejmuje życie, miłość, aspiracje, miejsce i rolę w świecie oraz sposób wywierania wpływu. Potrzeba lepszego zrozumienia powołania chrześcijańskiego jako powołanie owszem do kapłaństwa i życia konsekrowanego, ale i życia świeckiego, małżeństwa i rodziny, roli w społeczeństwie, a przede wszystkim powszechnego powołania do świętości – mówił dalej w konferencji ks. Kamil.

Księża w Wilkanowie podejmowali również tematy człowieczeństwa, odpowiedzialności i zaangażowania w podejmowane dzieła.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama