Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szkolne konflikty okiem dyrekcji. Już w sobotę!

Tym razem w "Szkole Rodziców" głos zabierze przedstawicielka grona pedagogicznego.

Wieloletni staż w szkole pozwala szerzej spojrzeć na trudności w szkole, dotyczące nie tylko dzieci, ale często także ich rodziców.

Dlatego Paweł i Justyna Dochniakowie w ramach kolejnego spotkania z cyklu „Szkoły Rodziców” postanowili zaprosić Annę Kośną, która od lat uczy, ale i miała doświadczenie jako dyrektor świdnickiego katolickiego gimnazjum.

- W sobotę 14 grudnia o godz. 10:00 w budynku Diecezjalnej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej przy ul. Budowlanej 6, odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu wykładów wspierających rodziców w poznawaniu ich praw, obowiązków i rzeczywistości szkolnej w edukacji ich dzieci. Tym razem chcemy, by ktoś ze środowiska nauczycielskiego podzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi przyczyn trudnych sytuacji w szkole, problemów w relacjach pomiędzy nauczycielami a rodzicami - wyjaśnia Paweł.

Dodaje, że prelegentka spróbuje też pokazać sprzyjające warunki do rzeczywistego  rozwiązywania  szkolnych konfliktów. - Myślę, że każdy rodzic, któremu zależy na dobrej edukacji i wychowaniu swojego dziecka, powinien zainteresować się tym tematem. Często jesteśmy nieświadomi tego, jak dana sytuacja może wyglądać z drugiej strony. To okazja do spojrzenia na szkolne problemy szerzej, na zrozumienie takich czy innych sytuacji - dodaje Justyna.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama