Nowy numer 14/2020 Archiwum

Szturm na niebo

Klerycy, księża i siostry zapraszają do wspólnej modlitwy. Jedni organizują procesje pokutne, inni wspólną modlitwę różańcową.

W Nowej Rudzie-Słupcu księża wraz z przedstawicielami wiernych parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej wrócili do dawnej tradycji, która uratowała miasto. Historia sięga roku 1680, kiedy to mieszkańcy Słupca postanowili wybudować kościół na szczycie Kościelca jako podziękowanie za ocalenie od zarazy. Po latach, w czasie pandemii koronawirusa, ks. Krzysztof Iwaniszyn, proboszcz, zaprosił księży wikariuszy i kilka osób 15 marca do wspólnej modlitwy i procesji do powstałego na górze kościoła pw. Matki Boże Bolesnej.

Dostępne jest 24% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama