Nowy numer 43/2020 Archiwum

Powołane, by uczyć. Salezjanki i niepokalanki ruszyły z rekrutacją do szkół

Choć nauka wciąż prowadzona jest zdalnie, coraz więcej placówek rusza z naborem na kolejny rok.

Rekrutację zaczęły także katolickie szkoły, w tym wałbrzyskie liceum sióstr niepokalanek i dzierżoniowska szkoła podstawowa sióstr salezjanek.

Pierwsza ze szkół zorganizowała nawet wirtualne dni otwarte, które trwały od 27 kwietnia do 2 maja. W zamieszczonym w mediach społecznościowych filmiku siostry pokazują największe atuty swojej szkoły.

Wśród nich warto wspomnieć przede wszystkim obserwatorium astronomiczne (więcej: Niepokalanki już z gwiazdami) wzbogacone o Eko-Astro-Lab (więcej: Niebo ogarnia wszystko, co piękne)

Ze strony internetowej Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu dowiadujemy się natomiast o szczegółach rekrutacji. Złożyć podanie o przyjęcie do szkoły można w dniach od 27 kwietnia do 25 czerwca 2020 r. (wystarczy przesłać skan). Dodatkowo wymagany jest odpis aktu chrztu św., świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty, które można dostarczyć po zakończeniu roku szkolnego.

Z ofertą ruszyły również salezjanki. Szkoła kusi sobotnim oratorium (więcej: Boskie soboty w Dzierżoniowie), scholą, kołem gitarowym, współpracą z fundacją „Krzyżowa”, dodatkowymi zajęciami w czasie ferii i wakacji (więcej: Wakacyjne oratorium dla dzieci), cecyliadą (więcej: Cecyliada. Śpiewały nie tylko dzieci) i przede wszystkim – katolickim wychowaniem. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 74 836 70 27 lub przez email: sekretariat@szkolasalezjanki.pl

Plakat reklamujący rekrutację u salezjanek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama