Nowy numer 2/2021 Archiwum

XVII PPDŚ. Ruszają ze stroną internetową

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem wędrówki organizatorzy pieszej pielgrzymki zaprezentowali nową stronę internetową i program formacyjny na 10 dni rekolekcji w drodze.

O niej i innych nowościach nie tylko związanych z epidemią opowiada Magdalena Kapuścińska, rzecznik prasowy świdnickiej pielgrzymki.

- Z wielką radością przedstawiamy wam nową stronę pielgrzymki. W tym roku czeka nas wiele zmian. Nie da się ukryć, że będzie inaczej, ale jesteśmy przekonani, że razem na pewno uda nam się stworzyć wspaniałą atmosferę wspólnoty i modlitwy. Chcemy, żeby ta strona była miejscem naszych wspólnych wirtualnych spotkań, które w tym roku będą miały głównie wymiar duchowy. Na szlak wyruszą natomiast księża przewodnicy, o czym informowaliśmy już wcześniej - wyjaśnia.

Dodaje, że na nowej stronie jest już harmonogram duchowej pielgrzymki, informacje o wszystkich grupach, komunikat ks. bp. Marka Mendyka i galeria zdjęć z zeszłorocznej XVI Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej.

- W czasie trwania pielgrzymki będą pojawiać się tam również nowe zdjęcia, nagrania konferencji i transmisje spotkań. W pasku na górze strony są odnośniki do strony i grupy pielgrzymkowej na Facebooku, a także do naszego kanału na YouTube, do którego subskrypcji zachęcamy, byśmy mogli za jego pomocą transmitować na żywo nasze spotkania. Na koniec chciałabym też zachęcić do obserwowania strony świdnickiej edycji "Gościa Niedzielnego", która objęła patronat medialny nad naszą pielgrzymką - dodaje Magdalena, przypominając adres strony www.swidnickiepielgrzymowanie.pl.

Pielgrzymka rusza na Jasną Górę 31 lipca ze świdnickiej katedry. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10., na którą już teraz zapraszamy wszystkich entuzjastów i duchowych pątników. To wówczas rozpocznie się również duchowa wędrówka do Matki Bożej Częstochowskiej.

Czytaj także:
XVII PPDŚ. Paw i Eucharystia w logo
XVII PPDŚ. Jak będzie wyglądała pielgrzymka?

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama