Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Strzegom. Hołd dla zmarłego proboszcza

Najpierw piłkarze AKS Strzegom, a teraz muzycy upamiętniają ks. Marka Żmudę. Przez lata był wiernym kibicem piłki nożnej i przyjacielem muzyków.

Proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej odszedł do wieczności po długiej chorobie 30 czerwca (więcej: Strzegom pożegnał ks. kan. Marka Żmudę).

Ponad miesiąc później, 8 sierpnia, w czasie inauguracji sezonu 2020/2021 piłkarze IV Ligi Piłki Nożnej AKS Granit Strzegom przed rozpoczęciem spotkania ustawili się z banerem przedstawiającym wizerunek zmarłego proboszcza i uczcili jego pamięć minutą ciszy.

Mówili też o tym, że ks. Marek Żmuda był nie tylko znawcą sportu, a szczególnie piłki nożnej, ale również sam z ulubioną drużyną jeździł na mecze, kibicując im przy każdej okazji.

Symbolicznie upamiętnienie miejsca, gdzie siedział ks. Żmuda.

Zdjęcie zmarłego kapłana znalazło się również na trybunach - w miejscu, gdzie zawsze obserwował mecze AKS Strzegomia. Obok niego zasiadł ks. Mateusz Kubusiak, wikariusz parafii, w której pracował ks. Żmuda.

W niej również 15 sierpnia o godz. 19.15 odbędzie się X Jubileuszowy Koncert Maryjny, który w tym roku poświęcony będzie pamięci zmarłego księdza. Wystąpią: Stanisław i Jan Stelmaszak, Justyna Sitarek, Aneta Sypko i Józef Kuźma.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama