Nowy numer 3/2021 Archiwum

Znamy datę pogrzebu s. Łucji z Piszkowic

Z uwagi na kwarantannę w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym dla Dzieci uroczystości pogrzebowe zostały przesunięte w czasie. Teraz już można pożegnać laureatkę Orderu Uśmiechu.

Przypominamy, że s. Łucja Jakubowicz odeszła 2 sierpnia po długiej i ciężkiej chorobie (Zmarła s. Łucja Jakubowicz, laureatka Orderu Uśmiechu).

- W czwartek dwie starsze siostry pracujące w ośrodku źle się poczuły. Natychmiast zorganizowano testy na COVID-19. Wykonano je w piątek. W sobotę przyszła informacja o kilku pozytywnych wynikach. Wśród nich był wynik s. Łucji. Natychmiast wszczęto procedury zabezpieczające ośrodek w Piszkowicach, poinformowano wszystkie służby i władze, zorganizowano ciągłość opieki medycznej i pielęgnacyjnej dla dzieci. Odizolowano ośrodek, a osoby z zewnątrz, które miały kontakt z dziećmi i personelem, poddano kwarantannie. Ona za to odpowiadała. W sobotę. Jednego dnia. W międzyczasie, świadoma swojego stanu zdrowia, dzwoniła do ludzi… żeby się pożegnać, podziękować i przeprosić za choćby pozór zła, który mogła komukolwiek wyrządzić - przybliża sytuację Marcin, przyjaciel s. Łucji.

W domu prowadzonym przez marianki zarządzono kwarantannę (więcej: COVID-19 u marianek w dziecięcym ZOL-u w Piszkowicach). Wstrzymano więc decyzję o ostatnim pożegnaniu zmarłej siostry. Po miesiącu walki z wirusem udało się zaplanować to ważne dla całej wspólnoty wydarzenie.

Ostatnie pożegnanie s. Łucji Jakubowicz odbędzie się 9 września 2020 r. w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach o godz. 13. Będzie im przewodniczył bp Adam Bałabuch, który po zakończeniu Mszy św. wraz ze zgromadzeniem liturgicznym odprowadzi s. Łucję na miejscowy cmentarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama