Nowy numer 13/2024 Archiwum

Obowiązkowa dla każdego katolika

Publikacje naukowe z reguły skierowane są do wąskiego grona odbiorców. Z tą książka jest zupełnie inaczej. Warto po nią sięgnąć, aby lepiej zrozumieć fenomen Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Patrząc z wałów jasnogórskich na wielotysięczny tłum podejmujący się modlitwy o życie dzieci nienarodzonych brat Łukasz Filipiuk zadawał sobie pytanie, dlaczego o tym dziele "tak mało się mówi, a jeszcze mniej się o nim wie?". Tak zrodził się pomysł na pracę magisterską, a teraz w ręce czytelników trafia książka wyczerpująco opisująca dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

- To jest pierwsza książka na rynku wydawniczym, która tak obszernie mówi o Duchowej Adopcji. Do tej pory nie ukazało się nic, co by obejmowało całościowo to dzieło. Ukazywały się zaledwie pojedyncze broszury, informatory, ulotki - mówi br. dk. Łukasz Filipiuk.

Autor stworzył kompendium wiedzy nie tylko o duchowej adopcji, ale także o problemach związanych z zagrożeniem życia. Warto zapoznać się z tą częścią książki, ponieważ jakby w pigułce wyjaśnia wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące nauki społecznej Kościoła. - Duchową Adopcję rozumiemy dopiero wówczas, kiedy pojmiemy problemy, jakimi są aborcja, antykoncepcja czy zagrożone życie ludzkie. Gdyby te zjawiska nie występowały, nie byłoby potrzeby podejmować Duchowej Adopcji - wyjaśnia paulin.

Br. Łukasz przyznaje, że trudno jest udowodnić, czy dzieci zagrożone aborcją zostały dzięki tej modlitwie ocalone. Co nie znaczy, że brakuje wymiernych efektów modlitwy. Pierwszym i najbardziej widocznym owocem każdej modlitwy powinno być nawrócenie modlącego. Stąd umieszczone na końcu książki świadectwa są przejmującym dowodem działania Boga w życiu tych, którzy podjęli się duchowej adopcji. 

- Oczekiwanym owocem jest życie uratowanych dzieci zagrożonych aborcją. Świadectwa pokazują, że nie tylko dziecko otrzymuje łaskę, ale otrzymują ją ci, którzy się tej modlitwy podejmują. Dla niektórych jest umocnieniem wiary. Małżonkowie wierzą, że otrzymali łaskę poczęcia dziecka, którego długi czas oczekiwali. Dzieci uczą się pewnego wyrzeczenia, młodzi składają świadectwo łaski życia w czystości bądź przygotowania się do roli matki lub ojca - tłumaczy br. Łukasz. 

Książka jest do nabycia m.in. w księgarni diecezjalnej, a także na stronie www.wejdzmynaszczyt.pl


Zapraszamy do nabycia najnowszego wydania "Gościa Niedzielnego" na 11 kwietnia, w którym znajdziecie wywiad z br. Łukaszem Filipiukiem.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy