Nowy numer 23/2021 Archiwum

Koncert u niepokalanek. Zagra Atsuko Seta

Światowej sławy pianistka zagra z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jej występ w Wałbrzychu będzie można zobaczyć online.

Na zaproszenie sióstr niepokalanek prowadzących wałbrzyskie liceum (więcej: Przez trudy do gwiazd) 2 maja o godz. 15 wystąpi związanaod lat z Wałbrzychem Japonka. Nie tylko współpracuje ona od 1997 r. z Filharmonią Sudecką, ale i od 2017 r. jest honorowym obywatelem Szczawna-Zdroju. Koncert będzie można zobaczyć online (TUTAJ).

Atsuko Seta urodziła się w Osace w Japonii. Ukończyła Osaka Kyoiku University. Rozpoczynając karierę pianistki, prowadzona była przez argentyńskiego pianistę Eduardo Delgado. W 1996 roku zdobyła główną nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Masterplayers we Włoszech. Jej talent zauważył przewodniczący konkursu maestro Richard Schumacher: „Ta fenomenalna japońska pianistka gra przy owacjach na stojąco. To jedna z największych pianistów, jakich kiedykolwiek słyszałem!” - mówił.

Od tego czasu Atsuko występuje na całym świecie, we Włoszech, w Polsce, Szwajcarii, Niemczech, Francji, Holandii, Bułgarii, USA, Japonii, w Chinach, Tajlandii, Wietnamie, Indiach. Od 2016 roku pracuje jako dyrektor artystyczny Chiangmai Ginastera, międzynarodowego festiwalu muzycznego w Tajlandii, gdzie ma tytuł profesora honorowego Payap Uniwersytet.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama