Nowy numer 42/2021 Archiwum

Bierz, czytaj… i rusz się. Zaproszenie na warsztaty bibliodramy

Sposobów rozważania słowa Bożego jest bardzo dużo. Może ten jest właśnie dla ciebie?

W najbliższy piątek 15 października w godz. 18-22 w salce katechetycznej przy parafii Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie przy ul. Garncarskiej 16 odbędą się warsztaty bibliodramy pt.: „Wsłuchać i zaufać”.

Czym jest bibliodrama? Można ją postawić obok innych sposobów rozważania słowa Bożego. Blisko jej do lectio divina, jednak w odróżnieniu od klasycznych metod w bibliodramie ważne jest ciało. Nie chodzi o odpowiednią pozycję, która ułatwia skupienie, ale o ruch, które wyraża usłyszane słowo. Angażuje nie tylko intelekt, ale też emocje, nie tylko ducha, ale całe ciało.

– Bibliodrama to czas, by spotkać się ze sobą samym, z Bogiem i drugim człowiekiem w obecności słowa Bożego. Jest to czas, w którym słowo może przeniknąć nasze ciało w ćwiczeniach i gestach – mówi lider bibliodramy Magdalena Minkina, która prowadzi w parafii również konsultacje psychoterapeutyczne w ramach Parafialnego Centrum Rozwoju RELACJA. Zachęca wszystkie osoby dorosłe do wzięcia udziały w warsztacie i przekonuje, że bibliodrama umożliwia pogłębione dotarcie do treści biblijnych oraz daje szansę polepszenia relacji z Bogiem, innymi ludźmi i samym sobą. Jest adresowana do osób pragnących osobistej przemiany na bazie spotkań ze słowem Bożym.

– W trakcie tego warsztatu będzie możliwość przyjrzenia się, jak przyjmuję Bożą wolę, czy potrafię oddać się Bogu, czy pozwalam Bogu, aby realizował się Jego plan w moim życiu – tłumaczy. W planach ma organizowanie podobnych warsztatów przynajmniej 3 razy w roku, jednak kolejna okazja do spotkania się ze słowem Bożym w takiej formie nastąpi dopiero w lutym przyszłego roku.

Warsztat poprowadzą Renata Zakęs, asystent bibliodramy, oraz Magdalena Minkina, lider bibilodramy, obie będące członkami Polskiego Towarzystwa Bibliodramy. Koszt udziału w warsztacie wynosi 40 zł. Zapisy pod nr. tel.: 605 055 778.

Więcej o bibliodramie możesz przeczytać poniżej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama