Nowy numer 32/2022 Archiwum

XIX PPDŚ. Za tydzień ruszamy na Jasną Górę!

Trwają zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej do Matki Bożej Częstochowskiej. Im szybciej znajdziesz się na liście, tym bardziej pomożesz organizatorom przygotować zaplecze.

W tym roku 1 sierpnia o godz. 8 pątnicy wyruszą z hasłem: "Wolni i wyzwalający". Słowa te nie tylko odnoszą się do czasu restrykcji związanych z pandemią, ale mają też głębszy sens.

"Tak bardzo potrzeba dziś, abyśmy wszyscy byli ludźmi wolnymi od lęku, zniewoleń, nienawiści i grzechu. Potrzeba, abyśmy świadectwo naszego wyzwolenia i prawdziwej wolności zanieśli ludziom, którzy są zniewoleni przez zło, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Pierwszym krokiem, aby poczuć się wolnym, jest uświadomienie sobie swojego zniewolenia, czyli tego, co odbiera nam pokój ducha i powoduje lęk. Święty Paweł przypomina: »Ku wolności wyswobodził nas Chrystus« - tylko w Nim jesteśmy wolni. Na wakacyjne dni życzę Wam prawdziwej pogody ducha i radości, która płynie ze świadomości, że jestem wolny - wolny od grzechu. Takiej wolności nie da świat. Taką wolność może dać tylko Chrystus!" - wyjaśnia bp Marek Mendyk w liście zapraszającym wiernych do udziału w tegorocznej pielgrzymce.

Tradycyjnie ze Świdnicy wyruszy 6 grup, na których czele staną kolejno: ks. Andrzej Franków, ks. Cezary Ciupiak, o. Emilian Gołąbek z ks. Pawłem Nowotyńskim, ks. Paweł Kruk, ks. Krzysztof Papierz i ks. Wojciech Oleksy. Jest też propozycja dla tych, którzy nie mogą wyruszyć pieszo. Do grupy 7., duchowej, można się zapisać w swoich parafiach, gdzie również będą organizowane spotkania modlitewne, oparte o przygotowane przez organizatorów materiały.

Bliższe informacje na temat spotkań przed pielgrzymowaniem oraz zapisów dostępne są na stronie internetowej profilu Facebooka pielgrzymki świdnickiej oraz na stronie internetowej diecezji.

Relacje z ubiegłorocznej pielgrzymki znajdziecie poniżej:

XVIII PPDŚ na Jasną Górę - dzień 1 - ze Świdnicy do Ratajna
XVIII PPDŚ na Jasną Górę - dzień 2 - Ratajno-Jegłowa
XVIII PPDŚ na Jasną Górę - dzień 3 - Jegłowa-Gracze
XVIII PPDŚ na Jasną Górę - dzień 4 - Gracze-Popielów
XVIII PPDŚ na Jasną Górę- dzień 5 - Popielów-Laskowice
XVIII PPDŚ na Jasną Górę - dzień 6 - Laskowice-Łomnica
XVIII PPDŚ na Jasną Górę - dzień 7 - Łomnica-Cisie
XVIII PPDŚ. Biskup powitał pielgrzymów na Jasnej Górze

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama